Powstaje niezwykły dokument o tarnowskich Świerczkowiakach
Będzie ona częścią uroczystego spotkania noworocznego – Świerczkowiacy z kolędą, które zaplanowano w Dworze Modrzewiowym w Tarnowie – Mościcach.
Tarnowski zespół, laureat wielu międzynarodowych i krajowych nagród, obchodzi jubileusz 55-cio lecia istnienia.
Z tej okazji historię zespołu i wielu zaangażowanych w grupę rodzin, filmowo pokażą Krzysztof Borowiec i Krzysztof Głuszak.
– Nie było łatwo, bo niemal wszystkie dokumenty zaginęły, obraz powstał głównie na bazie rozmów z ludźmi – przyznaje Krzysztof Borowiec, prezenter RDN. – Afisze, plakaty, cała masa drobniejszych ulotek, to co przez kilkadziesiąt lat gromadzono w Domu Kultury, zniknęło. Tego fizycznie nie ma. Afisze, którymi dysponujemy, pochodzą już z bieżącego stulecia, więc co zrobić? Na szczęście są zdjęcia z archiwów prywatnych i żyją ludzie, z którymi rozmawialiśmy.
więcej: RDN Małopolska – Powstaje niezwykły dokument o tarnowskich Świerczkowiakach – w piątek premiera