Burek z kataryniarzem tuż, tuż

29 listopada 2013 , Tagi: ciekawostka , miasto

– Z wszystkimi pracami dodatkowymi, czyli remontem ulic wokół Burku, odbiorami, pozwoleniami zamknęliśmy się w założonej kwocie czterech milionów złotych – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Burek po modernizacji to kolejna atrakcyjna i estetyczna miejska przestrzeń. Północną część placu zajmuje skwer z małą architekturą, klombami, kwiatami oraz nawiązującymi do tradycji lampami i ławkami. Przed świętami stanie tu choinka, a w przyszłym roku rzeźba kataryniarza. – Na starych, przedwojennych pocztówkach z Tarnowa widać kataryniarza, który tu właśnie grywał – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak. – Nawiązując do historii postanowiliśmy postawić tu taką właśnie rzeźbę, która będzie miała tę dodatkową zaletę, że na dotyk będzie grała. Myślę, że to interesująca atrakcja dla turystów i tarnowian.

Właściwy plac targowy składa się z 27 pawilonów warzywnych, 15 pawilonów kwiatowych oraz 200 metrów bieżących stołów handlowych. Całość będzie zadaszona, a każdy pawilon zabezpieczony antywłamaniowymi żaluzjami. Ulica po południowej stronie placu łącząca Łazienną z Panny Marii, będzie w pełni przejezdna, znajdzie się tam też parking. Przy okazji modernizacji Burku i za pieniądze zapisane na ten cel w budżecie miasta wyremontowane zostały ulice wokół placu. Nowy asfalt położono na Łaziennej i Bema, wyrównano studzienki, a przez budynkiem Urzędu Pracy zlikwidowano bariery architektoniczne. Na Panny Marii przełożono kostkę.

Zasadniczo zmieniło się otoczenie Burku i sam plac targowy. Pojawiły się nowe funkcjonalności, nowa estetyka. Ale przede wszystkim kupcy mogą teraz handlować, a tarnowianie kupować w godnych, dużo lepszych warunkach niż poprzednio – podsumowuje prezydent Słomka-Narożański.

Wiecej na: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Burek-z-kataryniarzem-tuz-tuz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej