Nowe święto z dofinansowaniem dla gmin

16 lutego 2026 , Tagi: dofinansowania , wydarzenia kulturalne

To może być najbardziej radosny Dzień Dziecka w historii regionu. W 2026 roku po raz pierwszy wystartuje projekt Małopolski Dzień Dziecka.

W ramach projektu samorządy z całego województwa będą mogły zorganizować wydarzenia rodzinne na swoim terenie i otrzymają na to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Jak podkreśla Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, celem inicjatywy jest nie tylko świętowanie, ale przede wszystkim promocja wartości rodzinnych.

Gminy, które zaangażują się w organizację lokalnych wydarzeń z okazji Dnia Dziecka, otrzymają wsparcie finansowe z budżetu województwa.

Dzięki temu 1 czerwca 2026 roku w całej Małopolsce mogą odbywać się rodzinne pikniki, festyny, warsztaty, koncerty i wydarzenia sportowe – organizowane lokalnie, ale pod wspólnym szyldem Małopolskiego Dnia Dziecka.

Więcej na: https://rdn.pl/410994/nowe-swieto-z-dofinansowaniem-dla-gmin/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej