Łukasz Maciejewski z Nagrodą PISF

20 września 2018 , Tagi: ciekawostki

Tarnowianin Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Odkrycia”, został tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „książka o tematyce filmowej”. Na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wraz z nim nagrodę w tej kategorii – za tom „Od Munka do Maślony” – odebrała Barbara Hollender.

–  We wtorek, podczas wspólnego śniadania, moja przyjaciółka, Basia Hollender, powiedziała mi: „Wiesz Łukaszu o czym marzę skrycie? Żebyśmy dzisiaj otrzymali nagrodę razem, wspólnie”. Odpowiedziałem: „To zbyt piękne by mogło się wydarzyć”. A jednak – marzenie się spełniło – mówi Łukasz Maciejewski.

Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – jedyne w Polsce za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej – są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. Przyznawane są od 2008 roku, a kandydatów do nich mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Warto dodać, że Łukasz Maciejewski był w tym roku nominowany – jako dyrektor artystyczny cieszyńskiego festiwalu „Kino na Granicy” – również w kategorii „promocja polskiego filmu za granicą”.

 

Pełna lista laureatów 11. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

Kino – Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu

Wydarzenie filmowe – Kinobus/Lubelszczyzna 2017

Promocja polskiego filmu za granicą – Loving Vincent za promocję filmu „Twój Vincent”

Krytyka filmowa – Łukasz Adamski

Książka o tematyce filmowej – Barbara Hollender „Od Munka do Maślony” i Łukasz Maciejewski „Aktorki. Odkrycia”

Edukacja filmowa – Warsztaty Operatorskie PSC i „FilmPRO”

Dystrybucja polskiego filmu – Best Film za krajową dystrybucję filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”

Dyskusyjny Klub Filmowy – Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG”

Plakat filmowy – „Twój Vincent” Dorota Kobiela

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Lukasz-Maciejewski-z-Nagroda-PISF

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej