Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w tarnowskim teatrze

20 września 2021, 20:00 - 22:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

One event on 18 września 2021 at 16:00

One event on 18 września 2021 at 20:00

One event on 20 września 2021 at 17:00

One event on 20 września 2021 at 20:00

One event on 22 września 2021 at 17:00

One event on 22 września 2021 at 8:00pm

One event on 24 września 2021 at 17:00

One event on 24 września 2021 at 8:00pm

Program XXV OFK Talia :

17.09 piątek, godz. 20.00

„Circus Kafka” Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie,

Reżyseria i teksty piosenek, scenariusz na motywach książki Remigiusza Grzeli: Michał Walczak, Centrum Sztuki Mościce

Circus Kafka to cyrkopunkowy musical o bezsenności i niebezpieczeństwach płynących z czytania. Franz Kafka i jego przyjaciel – aktor Icchak Levi – są w spektaklu nie tylko przewodnikami po stanach izolacji, klaustrofobii i wyobcowania ale także medium przenoszącym widza do Niewarszawy – miasta kabaretów, teatrzyków i cyrków, którego nie ma. W spirytystycznym variete pojawią się postaci literackie, aktorki i aktorzy objazdowych, odrzucanych przez elity teatrzyków, którymi zachwycał się autor „Procesu”. Circus Kafka to opowieść o miłości do teatru i hołd dla aktorek i aktorów teatrzyków objazdowych. Cyrkowy musical o głodzie występów, karnawału i magii, której potrzebuje pełen lęku świat.

 

18.09 sobota, godz. 16.00 i 20.00

Aleksander Fredro „Gwałtu, co się dzieje”, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, reż.: Jacek Głomb, Duża Scena

Drodzy Widzowie, wyobraźcie sobie, że naszym miastem rządzą od dziś wyłącznie kobiety, natomiast mężczyźni, odziani w stroje kobiece muszą spełniać dotychczasowe ich obowiązki: niańczyć dzieci, prząść, robić na drutach pończochy i chodzić na targ.

Tak właśnie się dzieje we sławetnym Osieku, gdzie na skutek niedołęstwa mężczyzn oraz ich wad kobiety przejęły władzę. Wzięły rządy w swoje ręce, wprowadzając nowy ład i porządek, stosując męski styl życia. Czy świat postawiony na głowie w sztuce Fredry ma sens? Czy kobiety sprawdzą się w nowej roli? Jedno jest pewne. Będziemy się świetnie bawić, oglądając tę damsko-męską zamianę ról.

 

19.09 niedziela, godz. 17.00 i 20.00

Ray Cooney „Mayday. RUN FOR YOUR WIFE“, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, reż.: Tadeusz Łomnicki, Centrum Sztuki Mościce

 Jedna z najlepszych na świecie komedii. Spektakl o zabawnych perypetiach londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Czy gdy prawda wyjdzie na jaw uda się bohaterowi ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją ?

 

20.09 poniedziałek, godz. 17.00 i 20.00

Ziemowit Szczerek “Kazik, ja tylko żartowałem”, Stowarzyszenie Teatr Nowy, Kraków, reż: Piotr Sieklucki, Duża Scena

Muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i ówczesnych zmianach społeczno – obyczajowych. Dla wielu obywateli i obywatelek był to czas rozczarowania demokracją, drastyczną polityką ekonomiczną Balcerowicza, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa i powrotu “postkomunistów”.

Głównym bohaterem jest muzyk, akordeonista, kolega KAZIKA, który w wielkim monologu spowiedzi rozprawia się z tamtym okresem fonograficznych złodziei, zakrapianych wieczorów, życia muzyków i romansów z polityką. Za oprawę muzyczną posłużą m.in piosenki legendarnej grupy KULT i KAZIKA. Dramat „Kazik, ja tylko żartowałem” napisany został przez jednego z najlepszych polskich prozaików i felietonistów, laureata Paszportu Polityki, finalistę Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Ziemowita Szczerka.

 

22.09 środa, godz. 17.00 i 20.00

Andrzej Saramonowicz „Testosteron”, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, reż. i opracowanie muzyczne: Robert Talarczyk, Duża Scena

Siedmiu samców, których dzieli wiele, ale łączy jedno – buzujący testosteron. I niepoukładane relacje z płcią przeciwną. W wyniku zbiegu okoliczności (czy aby na pewno?) muszą spędzić ze sobą bardzo długi i bardzo trudny wieczór. Na szczęście mają bardzo dużo wódki, a jak powszechnie wiadomo – przy niej wymiękają nawet najsilniejsi. To będzie prawdziwe rodeo hormonów doprawione prężeniem muskułów i ripostami szybkimi jak strzał rewolwerowca. Czy poleje się krew?

 

22.09 środa, godz. 17.00 i 20.00

Seymour Blicker “Nie książka zdobi człowieka”, Teatr Kwadrat im. E. Dziewońskiego, Warszawa, reż. Giovanny Castellanos, Centrum Sztuki Mościce

Jak wejść na szczyt w świecie zdominowanym przez media, gdy nie ma się cech prawdziwego celebryty? Sherman Mayfair, pisarz – panikarz, lat 40, właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował  wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller.

Klasyczna komedia pomyłek Seymoura Blickera porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnym programie telewizyjnym liczy się o wiele bardziej niż pozytywne recenzje krytyków, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów znaczy więcej niż talent.

 

24.09 piątek, godz. 17.00 i 20.00

Mikołaj Gogol „Rewizor”, Teatr Bagatela, Kraków, reż. i opr. dramaturgiczne, scenografia, opr. muzyczne: Mikołaj Grabowski, Duża Scena

Jedna z najśmieszniejszych i najmądrzejszych komedii teatralnych powraca w nowej odsłonie. Świeże tłumaczenie-parafraza Tadeusza Nyczka przenosi nas z przenikliwie przez Mikołaja Gogola opisanej carskiej Rosji do współczesnej Polski. A śmiejemy się wciąż z tego samego – z siebie samych. W ujęciu Mikołaja Grabowskiego jest to też opowieść o dwóch niemal urzeczywistnionych snach: o byciu kimś lepszym niż się jest, oraz o potędze. Kto z nas czasem o tym nie śnił?

 

24.09 piątek, godz. 17.00 i 20.00

„Dobrze się kłamie”, spektakl w oparciu o film Paolo Genovese, Tito Productions, Spektaklove, adaptacja: Bartosz Wierzbięta, reż: Marcin Hycnar, Centrum Sztuki Mościce

Grupa przyjaciół co jakiś czas, spotyka się na kolacji. Tym razem planują wspólnie oglądać zaćmienie księżyca. Jego fazy według wielu wierzeń wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Ludzie mogą stać się nieprzewidywalni….

Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki jak to wśród przyjaciół – wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i smsy? Komu „ściemnianie” wyjdzie na dobre, a kto się pogrąży?

KUP BILETY: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/  rozpoczęcie sprzedaży online 19 lipca, o godz. 14:00

Rezerwacje biletów w Biurze Promocji i Organizacji Widowni od 16 sierpnia, od godz, 9:00.
Sprzedaż tradycyjna w kasie teatru przy Mickiewicza 4, od 25 sierpnia, od godz. 9:00.
Wszelkie informacje dotyczące Festiwalu i sprzedaży biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.
Tel. 14 688 32 87 oraz 784 976 025

 

Szczegóły

Data:
20 września 2021
Times:
17:00 - 19:00
20:00 - 22:00
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
http://wwww.teatr.tarnow.pl/news/view/759

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
młodzież, dorośli