Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa: ŚWIAT JEST TAM, GDZIE SIĘ ZATRZYMAŁEŚ

8 października 2022, 10:00 - 18:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 10:00am, powtarzając się do 29 października 2022.

5zł – 7zł

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę, znakomitego i dobrze znanego tarnowskim miłośnikom fotografii, Tomasza Tomaszewskiego, który zaprezentuje swój najnowszy projekt. Zrealizowana seria pojedynczych fotografii jest próbą zmierzenia się świadomego i doświadczonego człowieka z wyzwaniem osiągnięcia niedoścignionego celu, jakim jest uchwycenie tego wyjątkowego momentu. Każda wykonana fotografia przybliża do celu, jednak nie zostaje on osiągnięty, pozostawiając niezaspokojony apetyt na więcej i więcej.

Wystawa „ŚWIAT JEST TAM, GDZIE SIĘ ZATRZYMAŁEŚ”, na którą składa się kilkadziesiąt fotografii, będzie prezentowana w Galerii TCK od 8 do 29 października 2022 r. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Tomaszewskim, które odbędzie się w przeddzień czyli 7 października (piątek) o godzinie 18:00, w przygotowanej i zaaranżowanej ekspozycji.

Podnoszę aparat do oka i wybieram fragment świata.

Intuicyjnie, może trochę rozumowo, ale na pewno z przekonaniem, że niczego nie udaję, że jestem sobą. Wtedy właśnie dźwięk wyzwalanej migawki odczuwam jako zdumiewającą przyjemność i radość, którym towarzyszy potrzeba zapamiętania czegoś istotnego, zaskakującego i niepospolitego.


Tak wybrany kadr staje się niejako całym światem, a ja odkrywam, że jest on nie tylko dziwniejszy niż sobie wyobrażałem, ale dziwniejszy niż mogę sobie wyobrazić.


Przez lata starałem się fotografią tłumaczyć człowieka drugiemu człowiekowi. Teraz zaniechałem tych wysiłków i pokazuje zestaw zdjęć pojedynczych, które nie mają ambicji opowiadania historii. Są raczej refleksją i wybrane zostały z nadzieją, że do refleksji doprowadzą choć wiem, że przecież żaden z doczesnych celów nie jest nam gwarantowany.


Staram się. Próbuję przyłapać mój świat w jego atrakcyjnym momencie, uprzywilejowanym i wyjątkowym nieustannie odnosząc wrażenie, że w pełni nie mogę osiągnąć tego co bym chciał, ale jednocześnie też nie przestaję chcieć tego, czego nie mogę. Prezentuję więc skromną próbę, jakiś początek i kontynuuję.


Tomasz Tomaszewski, 2022


Wystawa czynna od 8 do 29 października 2022 roku. Galeria TCK, Rynek 5, Tarnów.
Galeria czynna: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00, sobota w godz. 10.00-17.00.
Bilety w cenie 7 zł i 5 zł (ulgowy).

Szczegóły

Data:
8 października 2022
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
5zł – 7zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.tck.pl/aktualnosci-wystawy,18,2457,wystawa-swiat-jest-tam-gdzie-sie-zatrzymales.html

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6 888 888
Strona internetowa:
http://www.tck.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy