Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa plenerowa fotogramów z okazji 30. rocznicy działalności w naszym kraju odnowionych samorządów

18 września 2020, 13:00 - 15 października 2020, 22:00

W tym roku obchodzimy 30. rocznicę działalności w naszym kraju odnowionych samorządów. W czerwcu 1990 roku odbyły się pierwsze po drugiej wojnie demokratyczne wybory w rad miast i gmin, które zapoczątkowały olbrzymie zmiany w naszych małych ojczyznach – nowe rady i nowi radni otrzymali możliwości zarządzania dużą częścią spraw publicznych, realny wpływ na gospodarkę komunalną, gminy otrzymywały też własne źródła dochodów i możliwość decydowania o wydatkach. Tak było również w Tarnowie.

Z uwagi na epidemię koronawirusa obchody tej istotnej dla nas wszystkich rocznicy były bardzo skromne, sprowadzały się w większości przypadków do okolicznościowych publikacji. Dzisiaj jako samorząd Tarnowa chcieliśmy je symbolicznie podsumować, prezentując na placu Sobieskiego specjalnie przygotowaną plenerową wystawę fotogramów, które w skrótowy sposób prezentują, jak w ciągu tych trzydziestu lat, przede wszystkim dzięki lokalnemu samorządowi, ale też różnym środowiskom mieszkańców i przedsiębiorców, zmieniało się nasze miasto.

W imieniu władz miejskich Tarnowa zapraszam Państwa w najbliższy piątek 18 września o godzinie 13 na plac Sobieskiego na symboliczne otwarcie tej plenerowej wystawy, którą przygotował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, wykorzystując archiwalne i współczesne zdjęcia autorstwa Pawła Topolskiego.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, iż również w piątek, o godzinie 20, w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż multimedialnej wystawy Pawła Topolskiego, również będącej prezentacją najnowszej historii Tarnowa, ale prezentacją bardzo osobistą, stanowiącą swoiste podsumowanie pewnego okresu w zawodowej działalności artysty.

Roman Ciepiela

Prezydent Tarnowa

Szczegóły

Start:
18 września 2020, 13:00
Koniec:
15 października 2020, 22:00
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://tarnow.pl/

Miejsce

Plac Sobieskiego w Tarnowie
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map

Inne

Odbiorcy
wszyscy