Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WYSTAWA “3 X MARTYNÓW”

25 listopada, 09:00 - 15:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 9:00am, powtarzając się do 28 listopada 2021.

5zł – 8zł

To kolejna wystawa realizowana w ramach cyklu wystaw. Tym razem prezentujemy prace trzech tarnowskich artystów związanych rodzinne ze sobą. Są to Jerzy, Paweł i Michał Martynów.

Jerzy Martynów – absolwent tarnowskiego PLSP, oraz krakowskiej ASP – dyplom w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy także małe formy architektoniczne. Posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki. Co roku uczestniczy w plenerach malarskich zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Zorganizował ponad 60 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 200 zbiorowych, zarówno w kraju jaki za granicą, m.in. we Francji, Włoszech, Danii, Niemczech, Litwie, Kanadzie, Belgii i Chinach. Jako architekt jest autorem wielu zrealizowanych stylowych i nowoczesnych projektów wnętrz, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, oraz za granicą: we Frankfurcie, Paryżu, Chartres.

Paweł Martynów – absolwent tarnowskiego PLSP, oraz krakowskiej ASP – dyplom w 2014 roku w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Na co dzień zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą i techniką pasteli. Przez kilka lat mieszkał w Kanadzie, gdzie uczestniczył w wystawach zbiorowych i organizował indywidualne – w Montrealu, Toronto, Vancouver i Winnipeg. Po powrocie do Polski w 2004 roku związał się z grupą „Spotkania” i często pokazywał swoje prace na wystawach organizowanych w Tarnowskim Centrum Kultury i La Grand Combe we Francji. Ponadto Jego prace wystawiane były w Krakowie i Krynicy, znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach w kraju i za granicą.

Michał MartynówMalarz i grafik. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (Wydział Wzornictwa, 2016). Zajmuje się malarstwem pejzażowym, głównie miejskim i skupionym na architekturze, często portretuje swoje miasto rodzinne – Tarnów (cykl widoków tarnowskiego Placu Kazimierza), uczestniczy w plenerach malarskich. W najnowszym cyklu prac odchodzi od malarstwa przedstawiającego tworząc własne, ciągle rozrastające się uniwersum form przestrzennych na płaszczyźnie płótna. Zainteresowanie nowymi formami koresponduje z pracą w zawodzie grafika i animatora 3D. Od 2020 roku prowadzi własną galerię sztuki – Galeria BAZA (Rynek 15/9). 

(b.s)

Szczegóły

Data:
25 listopada
Czas:
09:00 - 15:00
Koszt:
5zł – 8zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/tarnowscy-artysci-w-galerii-muzealnej-wystawa-3-x-martynow/

Miejsce

Muzeum Okręgowe – Rynek 3
Rynek 3
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6212149
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy