Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Współczesna Sztuka Polska”

30 grudnia 2021, 09:00 - 15:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 9:00am, powtarzając się do 28 stycznia 2022.

5zł – 8zł

30 grudnia w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek3, Galeria „Piwnica pod Trójką” zostanie udostępniona dla zwiedzających wystawa „Współczesna Sztuka Polska”.

Wystawa została zrealizowana dzięki współpracy tarnowskiego Muzeum z Małopolską Fundacją Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Dotyczy wybranych prac z kolekcji tworzonej od 2004 roku w ramach Narodowego Programu Kultury. Wtedy to zaczęto gromadzić dzieła powstałe po 1989 roku, dotyczące ważnych zjawisk w sztuce współczesnej Małopolski, Polski i Europy Środkowowschodniej. Znalazły się

w niej dzieła nie tylko polskich artystów, ale także m.in. z Białorusi, Czech, Łotwy, Chorwacji, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Kolekcja oprócz wartości artystycznej posiada również walory edukacyjne, a to za sprawą m.in. różnorodności tematycznej i zastosowanych technik (rysunek, malarstwo, rzeźba, wideo, obiekt, instalacja, fotografia cyfrowa). Znajduje się w niej ponad 450 obiektów, wykonanych przez ponad 50 autorów lub zespołów autorskich. Od roku 2013 kolekcja na stałe znajduje się w Tarnowie, pod opieką BWA, które regularnie organizuje wystawy, pokazując wybrane fragmenty zbioru, ponadto wystawy odbywają się również w różnych miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Nowym Sączu, Krakowie, Katowicach, Stalowej Woli, Bratysławie.

W tarnowskim muzeum pokazanych zostanie 17 wybranych prac, będą to obrazy olejne m.in.: Wilhelma Sasnala, Jarosława Modzelewskiego, Marcina Maciejowskiego, fotografie Marii Pyrlik, Łukasza Skąpskiego, a także obiekty Zbigniewa Sałaja, Piotra Lutyńskiego, czy też Artura Klinau.

Kurator wystawy: Bożena Szczupak

Wystawa otwarta do 28 stycznia 2022 r.

Szczegóły

Data:
30 grudnia 2021
Czas:
09:00 - 15:00
Koszt:
5zł – 8zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/wspolczesna-sztuka-polska-ze-zbiorow-malopolskiej-fundacji-muzeum-sztuki-wspolczesnej-wystawa/

Miejsce

Muzeum Okręgowe – Rynek 3
Rynek 3
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6212149
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy