Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Tarnów – pierwsze niepodległe” – niedzielny spacerek tematyczny

14 sierpnia 2022, 16:00 - 18:00

Czy wiesz dlaczego Tarnów został pierwszym, polskim niepodległym miastem po ponad stu latach niewoli? Jaką rolę w dążeniu do niepodległości pełnił pałacyk (ówczesna siedziba Bractwa Kurkowego a obecnie siedziba BWA) w Parku Strzeleckim? Skąd i dokąd wyruszyła grupa 130 drużyniaków, którzy zasilili Legiony Polskie? 
O tym dowiesz się już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia. Wówczas odbędzie się siódmy podczas tegorocznych wakacji, spacer tematyczny po Tarnowie. Tym razem zwiedzający udadzą się w podróż po miejscach związanych z dążeniem tarnowian do niepodległości.
Bezpłatna, trwająca około dwóch godzin, wycieczka rozpocznie się o godz. 16, a poprowadzi ją przewodnik Małgorzata Rola. Zbiórka wszystkich zainteresowanych przed Tarnowskim Centrum Informacji na Rynku 7.
Przypomnijmy, że od 1 lipca do 31 sierpnia, mieszkańcy naszego miasta oraz odwiedzający go turyści mogą codziennie brać udział w bezpłatnych spacerkach po Tarnowie. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się o godz. 12 przed Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7). W ramach akcji zwiedzać można także tarnowską katedrę, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Czchów, Iwkową, Ryglice oraz Zalipie. Szczegółowe informacje dostępne są na https://www.it.tarnow.pl/spacerki-po-tarnowie-i-regionie-2022/.
Warto dodać, że możliwa jest obecność na spacerkach tłumacza języka migowego. Potrzebę taką należy zgłosić kilka dni wcześniej: osobiście – Tarnowskie Centrum Informacji, Rynek 7, 33-100 Tarnów, telefonicznie – 14 688 90 90, sms – 698 633 421, faksem – 14 688 90 92, przez Messenger – https://business.facebook.com/Tarnowskie.Centrum.Informacji/  lub e-mail – centrum@tarnow.travel.
Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie, Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji. Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Szczegóły

Data:
14 sierpnia 2022
Czas:
16:00 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
, ,

Organizator

Tarnowska Organizacja Turystyczna
Telefon:
608 42 46 60
Email:
lottot@wp.pl
Strona internetowa:
http://www.lot.tarnow.pl/

Miejsce

Tarnów
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map