Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Karolem Wójcickim, twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”

13 lipca, 20:00 - 21:00

UWAGA! Zainteresowanych opowieściami Karola Wójcickiego i prezentacjami multimedialnymi o zaćmieniach informujemy, że spotkanie anonsowane w Amfiteatrze Letnim, w sobotę 13 lipca po godz. 20:00, ze względu na nieprzychylną aurę i zapowiadane opady deszczu odbędzie się w Galerii Tarnowskie Centrum Kultury – Rynek 5.
Wstęp wolny.

 

2 lipca br. miało miejsce całkowite zaćmienie słońca. Zjawisko najlepiej widoczne było w Chile. 15 lipca br. będzie częściowe zaćmienie księżyca, które również będzie widoczne z terenu Polski. O tych dwóch zjawiskach opowie pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku – Karol Wójcicki, który właśnie wrócił z Chile, gdzie miał okazję zobaczyć po raz kolejny zaćmienie słońca.


Karol Wójcicki – Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak zorze polarne czy całkowite zaćmienie Słońca. Regularnie rozdarty pomiędzy mroźną Arktyką, a polskimi Bieszczadami. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik.
Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

W sierpniu natomiast Karol Wójcicki opowiadać będzie o meteorach.

Szczegóły

Data:
13 lipca
Czas:
20:00 - 21:00
Kategoria wydarzenia:

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6 888 888
Strona internetowa:
http://www.tck.pl