Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl „Umieram sto razy”

6 lipca, 20:30 - 22:30

umieram sto razy

Zapraszamy na spektakl na motywach powieści Zdzisława Korczaka!

06.07.2024
godz. 20:30
Muzeum Zamek w Dębnie
O autorze wiemy niewiele. Z kart jego książki dowiadujemy się, że był jednym z wielu nas — ludzi, nas — Polaków. W czasie II wojny światowej walczył w Armii Andersa, potem wiódł normalne życie przeciętnego Polaka. Normalne… no właśnie. W naszej scenicznej opowieści wojenna czy zawodowa historia bohatera nie jest ważna. On mógłby być każdym. Wykonywać każdy zawód, mieć każde urodzenie i przeszłość. Z naszej historii wynika jednoznacznie, że nieważne, kim jesteś, jakie stanowisko piastujesz, kogo znasz i co posiadasz. Wobec nałogu, jeśli wpadniesz w jego szpony, jesteś nikim. Tracisz przyjaciół, znajomych, bliskich, pracę, majątek, godność… a w końcu życie. „Pijaństwo może być zabawą. Ale alkoholizm jest już walką” — pisał Zdzisław Korczak.

Nawet w najciemniejszej chwili, nie pozostajemy bez szans
Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę. To nie jest opowieść lekka, łatwa i przyjemna. Ani wesoła. Zapraszamy do świata, w którym bohater „coraz częściej widzi ciemną ścianę, a potem ciemny tunel i daleki prześwit z makabrycznymi postaciami”. Do świata, w którym bohater, patrząc na upodlonych ludzi, mówi, że „bardziej ludzkie są psie zbliżenia”. To będzie ostra jazda. Na szczęście, tylko na scenie. Ale myślimy, że warto zabrać się z nami w tę podróż. Po to, by przekonać się, w jaką pułapkę można wpaść. Ale też, a może przede wszystkim po to, by zobaczyć, że w każdej, nawet najciemniejszej chwili, nie pozostajemy bez szans. Mamy Nadzieję.
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Prokop
Obsada: Adrianna Kieś, Przemysław Tejkowski
Muzyka: Jacek Chrobak
Trąbka: Marcin Żminkowski
Informacje o realizatorach
Andrzej Prokop — scenograf, reżyser teatralny i radiowy, absolwent ASP w Krakowie. Współpracował z Krystianem Lupą, Piotrem Cieplakiem, Krzysztofem Warlikowskim.
Adrianna Kieś — absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (2022). Związana z krakowskimi teatrami STU i Groteska oraz z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Laureatka nagrody aktorskiej za rolę Sharon w dyplomowym przedstawieniu „Popatrz na mnie” w reżyserii Ewy Kaim na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Przemysław Tejkowski — absolwent krakowskiej PWST (1990). Pracował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Teatrze Bagatela w Krakowie i Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W latach 2007–2011 dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej. W latach 2016–2023 Prezes Zarządu Polskiego Radia Rzeszów.
Wydarzenie jest finansowane ze środków przeznaczonych
na profilaktykę uzależnień z budżetu Gmina Dębno.
Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
6 lipca
Czas:
20:30 - 22:30
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/umieram-sto-razy/

Miejsce

Zamek w Dębnie
Dębno 189
Tarnów, małopolskie 32-852 Polska
+ Google Map
Phone
146658035
Zobacz witrynę: Miejsce

Inne

Odbiorcy
wszyscy