Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Smak wiatru. Spotkanie z Władysławem Bożkiem

13 września 2019, 17:00 - 18:00

Darmowy

⛵ Poetycko-żeglarskie spotkanie z Władysławem Bożkiem
⛵ 13 września (piątek), godz. 17.00
⛵ Czytelnia Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4

Spotkanie wokół zbiorku poetyckiego wydanego w Adge (Francja) wraz z prezentacjami żeglarskimi. Spotkanie poprowadzi tarnowski poeta Zbigniew Mirosławski. Oprawa muzyczna: Grzegorz Paczkowski (gitara).

WŁADYSŁAW BOŻEK – tarnowski żeglarz i poeta. Jako poeta debiutował z końcem lat osiemdziesiątych minionego stulecia. W Oddziale Tarnowskim Stowarzyszenia Autorów Polskich pełni funkcję sekretarza rady oddziału SAP. Wiersze swoje zamieszczał m.in. w „Tarninie”, „Echu znad Beli”, „Drogowskazach aktywności” oraz Internetowej Oficynie Wydawniczej Poezji Współczesnej „Liberum Arbitrium”. Był stałym współpracownikiem miesięcznika „Rejs”, współtwórcą Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Bezan”. Przez kilka lat wydawał własnym sumptem regionalne pismo żeglarskie „Szekielka”. Reportaże o tematyce morskiej zamieszczał w „Panoramie Polskiej” ukazującej się w Nottingham w Anglii. Na swoim koncie ma również publikacje w „Żeglarzu”, piśmie nowojorskiego Polskiego Klubu Żeglarskiego.

Jako żeglarz Władysław Bożek znalazł się w składzie załogi odprowadzającej jacht „Raczyński II” na Regaty Samotników przez Atlantyk. Później, z końcem lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia z grupą tarnowskich żeglarzy popłynął jachtem „Leonid Teliga” do Gibraltaru. W lipcu 1994 r., również z grupą tarnowskich żeglarzy, uczestniczył w dwumiesięcznej wyprawie po wszystkich kanałach, szczególnie holenderskich. Płynęli w dwa „Oriony”, pierwszą jednostkę – „Bi pi” prowadził Leopold Czerwiński, drugą – Władysław Bożek. Konstruktor katamaranów.

Szczegóły

Data:
13 września 2019
Czas:
17:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1374539906033619

Miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Krakowska 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14

Inne

Odbiorcy
wszyscy