Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

RED GALLERY Jola Więcław 

5 października, 13:00 - 20:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 1:00pm, powtarzając się do 31 października 2020.

Darmowy

5 października – 31 października 2020 r.

Kolaż jest dla mnie najbardziej naturalną formą wypowiedzi. Być może dlatego, że od dziecka lubiłam ciąć i łączyć. Zgubiłam to gdzieś po drodze w dorosłość, ale niedawno odnalazłam i znowu cieszę się jak dziecko. Wykonuję je całkowicie manualnie, stosując klasyczne techniki tworzenia kolażu. Bliski jest mi recykling. Tematycznie obracam się najczęściej w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich.

Pracuję w samotności i nie lubię być poganiana.  Dobre światło to wszystko, czego potrzebuję, żeby zacząć. A kiedy zacznę, to przepadam na długo i czas przestaje mieć znaczenie. To, co nazbieram (wycinki z gazet, fragmenty plakatów, pocztówki, zdjęcia itp.), rozkładam przed sobą i łączę w  konstelacje, które rodzą się w mojej głowie. Czasem jest to komentarz do rzeczywistości, a czasem abstrakcja. Bywają śmieszne, depresyjne, romantyczne, cyniczne, niepoprawne, różne – jak ja. Przyglądam się tym układankom, często coś zmieniam, kombinuję, czasem jakaś kompozycja czeka na mnie długo. Łapię się na tym, że często dopiero po jakimś czasie dociera do mnie co i dlaczego przykleiłam w ten, a nie inny sposób. Tworzenie to dla mnie podążanie za sobą samą, nauka, dialog z moim JA.

Informacje:

  • Data: 5 – 31 października 2020 r., w godzinach otwarcia instytucji: poniedziałek- piątek 13:00-20:00, sobota-niedziela 15:00-20:00

Szczegóły

Data:
5 października
Czas:
13:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/917,red-gallery-jolanta-wieclaw

Inne

Odbiorcy
wszyscy