Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja książki Pawła Krysy „Wschód is Good”

28 marca, 17:00

Spotkanie promocyjne z autorem książki, pedagogiem, podróżnikiem, autorem wystaw fotograficznych , które miały miejsce również w Galerii TCK, tarnowianinem – Pawłem Krysą.

Zdecydowana większość pozycji książkowych traktujących o Europie Wschodniej koncentruje się na podkreślaniu dziwności,
nienormalności, a nawet pewnej patologii tego obszaru. Autorzy opisują oczywiście uroki oraz piękno zwiedzanych miejsc, ale czytelnik po zakończeniu lektury rzadko kiedy miałby odwagę tam pojechać. Natomiast moje odczucia wyniesione z kilkunastu lat podróżowania po wschodzie są zupełnie inne. Jadę tam zawsze z radością. Gdybym chciał opisać mrożącą krew w żyłach historię, to musiałbym ją wymyślić. Swoje wrażenia i przemyślenia zawarłem w dwudziestu ośmiu rozdziałach traktujących o: Gruzji, Armenii, Rosji, Krymie, Ukrainie, Białorusi i Rumunii.
Chciałem nadać tym tekstom charakter opowieści i gawędy. Nie są to więc typowe relacje czy dzienniki podróży, pisane na gorąco dzień po dniu. Czytelnik znajdzie natomiast relacje z tego, co mnie tam spotkało – w zdecydowanej większości były to przygody pozytywne – bo takie właśnie mi się przydarzają. Nic przecież nie poradzę na to, że naprawdę kocham ten Wschód i że dla mnie Wschód is good! –
Paweł Krysa
Tarnowianin,  historyk i etnograf, podróżnik po Europie Wschodniej i fotografik. Wszystkie te elementy podczas wypraw połączyły się w jedną całość. Przez wiele lat pracował w swojej profesji, jako nauczyciel historii i etnografii, zajmował się także PR i marketingiem radiowym, traktując podróże wyłącznie jako pasję. Od kilku lat odwrotnie – jest bowiem pomysłodawcą, pilotem i przewodnikiem wypraw po Europie Wschodniej. Ponadto stałym publicystą Przeglądu Prawosławnego.
Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
28 marca
Czas:
17:00
Kategoria wydarzenia:

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6 888 888
Strona internetowa:
http://www.tck.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy