Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Plakat na zmianę” w Galerii Niebieskiej

30 marca 2023, 09:00 - 17:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 7 kwietnia 2023 zaczynając się o 09:00 w poniedziałek.

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 7 kwietnia 2023 zaczynając się o 09:00 w wtorek, środa, czwartek i piątek.

Darmowy

plakat na zmianę

Od piątku, 10 marca, w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie (ul. Krakowska 4 – pierwsze piętro) oglądać będzie można wystawę plakatów „Plakat na zmianę”. Czynna będzie ona do piątku, 7 kwietnia.
Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, a zrealizowana jest w ramach projektu “Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”, finansowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.
Prezentowane na niej plakaty zapowiadają to, co nastąpi i upamiętniają to, co już było. Czasem dają wyraz radości, czasem smutku, ale też mogą wzywać do działania. Są jednocześnie dziełami sztuki, jak i namacalnym świadectwem swoich czasów.
Pomysłodawcy wystawy zaproponowali plastykom-grafikom, by stworzyli „Plakat na zmianę” – zmianę, która jest wszechobecna, coraz bardziej odczuwalna w różnych dziedzinach, także w codziennym życiu. Powstało w ten sposób dziesięć prac, oswajających nazwane, dostrzeżone przez artystów zmiany. Agata Dębicka, Lola Styrylska, Jagoda Pecela, Damian Kłaczkiewicz oraz Anna Zabdyrska przygotowali plakaty, punktujące współczesność, naświetlające istotne problemy i skłaniające do refleksji.

Szczegóły

Data:
30 marca 2023
Czas:
09:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Plakat-na-zmiane-w-Galerii-Niebieskiej

Miejsce

MBP, Galeria Niebieska
ul. Krakowska 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688 80

Inne

Odbiorcy
młodzież, dorośli