Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pewnego razu w listopadzie – Spotkanie z Polskim Filmem

19 listopada 2019, 18:00 - 20:00

5zł

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki” – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie…”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.


Spotkania z Polskim Filmem
Cykl projekcji polskiego filmu połączony z wprowadzeniem do tematyki gatunku i spotkaniem po projekcji. Spotkanie prowadzi Mariusz Widawski – edukator filmowy i współpracownik Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, lider Filmoteki Szkolnej.

Szczegóły

Data:
19 listopada 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
5zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2506303306073400

Miejsce

Kino Millennium
ul Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 633 46 04
Strona internetowa:
http://www.mck.tarnow.pl/kino-zapowiedzi.html

Inne

Odbiorcy
wszyscy