Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krypta Tarnowskich Biskupów w Katedrze otwarta

1 listopada, 06:30 - 30 listopada, 18:30

Uwaga! W krypcie mogą przebywać max 2-3 osoby na raz.

 

 

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostanie otwarta krypta biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Modląc się przy grobach biskupów możemy zyskiwać odpusty przez cały listopad – mówi proboszcz ks. Adam Nita. – Nawiedzenie i modlitwa przy grobie to m.in. warunki odpustu zupełnego. Zachęcam, by odwiedzając kryptę przez cały miesiąc, modlić się za Pasterzy Kościoła tarnowskiego i za swoich bliskich zmarłych. Z powodu epidemii w krypcie nie może przebywać większa grupa wiernych, tylko kilka osób i trzeba będzie się zmieniać – dodaje ks. Nita.

W krypcie spoczywają abp Jerzy Ablewicz, bp Józef Wojtarowicz, bp Franciszek Lisowski , bp  Jan Stepa i ks. Andrzej Tarło, prepozyt kolegiaty katedralnej.

W katedrze będzie także wspólnotowa modlitwa za zmarłych. 3 listopada o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych biskupów tarnowskich.

Natomiast 4 listopada, także o godz. 18.00, będzie Msza św. za zmarłych kanoników Kapituły Katedralnej. Ponadto 5 listopada kapłani i wierni zgromadzeni na Eucharystii o godz. 18.00 będą się modlić w intencji zmarłych proboszczów bazyliki katedralnej oraz kapłanów pracujących w tej wspólnocie.

Cały artykuł na:

http://www.rdn.pl/religia/bedzie-mozna-modlic-sie-katedralnej-krypcie

Szczegóły

Start:
1 Listopad, 06:30
Koniec:
30 Listopad, 18:30
Kategoria wydarzenia: