Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maria Wiktoria Mostek – “Pejzaż emocjonalny” – wystawa malarstwa

26 maja 2023, 10:00 - 18:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 2 czerwca 2023 zaczynając się o 10:00 w piątek.

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 7 czerwca 2023 zaczynając się o 10:00 w poniedziałek, wtorek, środa i czwartek.

Darmowy

pejzaz emocjonalny
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Należy do Grupy Twórczej DROGA. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, a także rysunek, pastel, akwarelę i techniki własne. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych, udział w licznych wystawach zbiorowych, plenerach malarskich – ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureatka nagród i wyróżnień. Członek komisji konkursowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

“Stylistyka moich obrazów jest zróżnicowana, zależna od tematu, towarzyszących emocji i ciągłych poszukiwań. Zazwyczaj są to przedstawienia realistyczne, często ujęte w cykle. Czasem odrywam się od rzeczywistości i uciekam w świat sacrum, surrealizmu lub abstrakcjonizmu emocjonalnego. Malując pejzaż świadomie wybieram miejsca i elementy krajobrazu, które nie tylko mnie urzekają, ale z którymi mocno się identyfikuję. Wtapiam się wówczas w obraz, stając się jego częścią. Można zatem rzec, iż malując pejzaż utrwalam swój własny portret emocjonalny – chwilowy stan mej duszy.”

Szczegóły

Data:
26 maja 2023
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/wystawy/maria-wiktoria-mostek

Miejsce

MBP, Galeria Niebieska
ul. Krakowska 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688 80

Inne

Odbiorcy
wszyscy