Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Małopolska Tour ponownie w Tarnowie.

21 sierpnia, 12:00 - 21:00

Darmowy

Małopolska TourTarnów po raz kolejny gościł będzie uczestników Małopolska Tour. Jest to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Polsce, które odbywa się od 2017 roku i gromadzi co roku tysiące pasjonatów i amatorów dwóch kółek. Do Tarnowa zawita w tym roku w niedzielę, 21 sierpnia.

Biuro imprezy mieściło będzie się na Błoniach przy ul. Romanowicza. O godz. 12.10 tam nastąpi start do rodzinnego rajdu rowerowego, do którego zapisy przyjmowane są TUTAJ. Jego uczestnicy do wyboru będą mieli jedną z czterech tras. Mini I (18 km) oraz Mini II (7 km) to rodzinne, miejskie trasy przebiegające ścieżkami rowerowymi. W połowie drogi na pokonujących je kolarzy czekała będzie smaczna owocowa niespodzianka. Klimatyczna trasa Midi (29 km) oprócz odcinków miejskich prowadzić będzie także przed podmiejskie wioski oraz przysiółki. Kolarze, którzy zdecydują się na trasę Maxi, do pokonania mieć będą natomiast dystans 40 km, drogami wiodącymi wśród pól, łąk i lasów. Organizatorzy zapewniają, że we wszystkich przypadkach są to asfaltowe, płaskie trasy, które pokonać można na każdym rowerze. Ich mapa dostępna jest TUTAJ, a szczegółowy regulamin rajdu TUTAJ. Przed startem wszyscy uczestnicy otrzymują pakiety z numerami startowymi, koszulkami z logo imprezy oraz voucherami na posiłek, zaś po minięciu linii mety czekać będą na nich pamiątkowe medale.

 Na godz. 12.30 zaplanowano natomiast otwarcie miasteczka Małopolska Tour 2022. Dostępne będą tam liczne atrakcje, m.in. slote cars, pokazy dirt jumpingu (podniebne ewolucje na rowerach), ekstremalny tor rowerowy – pumptrack, oraz Bicykl Show, czyli ewolucje na bicyklach. Odwiedzający miasteczko będą mieli także okazje skorzystać z blender bike’ów, czyli stacjonarnych rowerów z blenderem, na których koktajle miksuje się za pomocą siły własnych mięśni oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Nie zabraknie również Kids Race, czyli wyścigów dla najmłodszych. Działać będzie ponadto strefa wystawiennicza z warsztatami i prelekcjami oraz Akademia Bezpiecznego Rowerzysty.

Całość zakończy koncert zespołu Wilki, którego początek zaplanowano na godz. 19.

Małopolska Tour finansowany jest z budżetu województwa małopolskiego, a udział w nim jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
21 sierpnia
Czas:
12:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Malopolska-Tour-ponownie-w-Tarnowie

Miejsce

Tarnów, Ul. Romanowicza
Ul. Romanowicza
Tarnów, małopolskie Polska
+ Google Map

Inne

Odbiorcy
wszyscy