Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Joanna Trzeciak – koncert fortepianowy

26 października 2019, 18:00 - 19:00

Darmowy

Koncert fortepianowy w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Fortepianowego Stołecznego Miasta Krakowa.

W programie:

Fryderyk Chopin Polonez c – moll op. 40 nr 2

Ludwig van Beethoven Sonate c – moll op. 13

“Patetyczna”

Grave. Allegro di molto e con brio 

Adagio cantabile 

Rondo. Allegro

Sergiusz Prokofiew 10 Wizji ulotnych op. 22

Fryderyk Chopin Polonez fis – moll op. 44

Joanna Trzeciak

Urodziła się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku lat siedmiu. W Liceum Muzycznym była najmłodszą i ostatnią uczennicą prof. Zbigniewa Drzewieckiego. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Jana Ekiera. Podczas studiów była stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina. W latach 1977-78 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki na studia w Konserwatorium Moskiewskim w klasie prof. Lwa Wlasenko.

W roku 1980 została laureatką Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 1987 debiutowała w South Bank w Londynie. W 1988 grała po raz pierwszy w USA, gdzie od tego czasu regularnie występuje jako solistka i kameralistka. Wielokrotnie prowadziła wykłady na amerykańskich uniwersytetach. Występowała w większości krajów europejskich, w Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Turcji i Libanie. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach: m.in. Festiwal w Echternach, Festiwal Flandryjski, Emilia Romagna Festival, Festiwal w Nohant, Festiwal w Ljubljanie, Maggio dei Monumenti w Neapolu, Jeux d’Art a Villa d’Este w Tivoli, Festiwal nad Jeziorem Bodeńskim, Nancyphonie, Sounding Jerusalem, Chopiniana w Buenos Aires, Shabyt w Astanie. Grała w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in. Auditorium Verdi w Mediolanie, Rudolfinum w Pradze, Oratorio di Gonfalone w Rzymie, de Singel w Antwerpii, Monastyrly Palace w Kairze, Yamaha Hall i Steinway Hall w Nowym Jorku, Palacio Bolsa w Porto, Teatro Solis w Montevideo, Gateway Theatre Vancouver, Teatro Sao Pedro w Porto Allegre, Teatro Diana w Neapolu, Teatro Juan Bravo in Segovia.

Jako kameralistka pracowała m.in. z Fhillippe Hirshhornem, Lolą Bobesco, Jadwigą Gadulanką, Anatolim Krastewem, Virtuosi di Praga, Kwartetem Panocha, Kwartetem Rimski-Korsakov, Urszulą Kryger. W 1990 roku ukazała się pierwsza płyta Joanny Trzeciak, nagrana dla „Pavane” z muzyką Karola Szymanowskiego. Kolejne nagranie z 1993 zawiera 4 Ronda i I Sonatę F. Chopina.

W  następnych latach pianistka poświęciła wiele czasu na odkrywanie muzyki fortepianowej Johanna Nepomuka Hummel’a, czego owocem jest nagranie dwóch CD pod tytułem „world premiere recording”. Nagrania te otrzymały entuzjastyczne recenzje m.in. 5 Diapasons.

W 2010 została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Szczegóły

Data:
26 października 2019
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/joanna-trzeciak-koncert-fortepianowy/

Miejsce

Sala Lustrzana
Wałowa 10
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688 24 00
Strona internetowa:
www.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy