Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwalu Niepodległości – konferencja

25 listopada, 10:00 - 12:00

Darmowy

X Festiwal NiepodległościW dniach 25- 28 listopada br. Fundacja Pro Patria Semper zaplanowała w Tarnowie cykl imprez składających się na główny blok jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Niepodległości. Organizatorzy zapraszają na konferencję popularnonaukową, koncert galowy z przyznaniem nagród „Pryzmat Tarnowski” , odsłonięcie tablicy i otwarcie wystawy upamiętniającej tarnowskich więźniów z lat 1939-45 oraz spotkanie z autorką książki „Harcerki z Ravensbruck”.

Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny. Podczas galowego koncertu zbierane będą wolne datki na rzecz mieszkańców ukraińskiego Obertyna.

 

KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA w ANS

Główny blok imprez jubileuszowej edycji Festiwalu  rozpocznie już w piątek 25 listopada o godz. 10:00 w Auli C017 ANS (Akademii Tarnowskiej) przy ul. Mickiewicza 8,  konferencja popularnonaukowa „Steczkowski, Witos, Nowak i inni.  Tarnów i region tarnowski jako matecznik pionierów niepodległości i kuźnia kadr władz centralnych II RP”. Jej  tematem będą działalność i zasługi osób związanych z ziemią tarnowską, często dziś zapomnianych, którzy sto lat temu odgrywali czołowe role w instytucjach politycznych, gospodarczych i społecznych odradzającego się i odrodzonego państwa. Jednym z prelegentów konferencji będzie prof. Wojciech Morawski, szef Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przybliży on m.in. postać i zasługi Jana Kantego Steczkowskiego, urodzonego 160 lat temu w Dąbrowie Tarnowskiej premiera Królestwa Polskiego (1918), ministra skarbu (1917-1918 i 1920-1921), pierwszego prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego (1922- 1927). 

W konferencji, realizowanej dzięki pomocy finansowej Fundacji BGK, wezmą też udział tarnowscy historycy i regionaliści: dr Jan Hebda, Mieczysław Czosnyka, Wojciech Sypek, Roman Głowacki i Piotr Dziża.

Efektem wydarzenia będzie również cykl pokonferencyjnych wydawnictw i audiowizualnych prezentacji bohaterów konferencji, których premiery zaplanowano już w grudniu br.

Szczegóły

Data:
25 listopada
Czas:
10:00 - 12:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
http://festiwal.intarnet.pl/glowny-blok-imprez-x-festiwalu-niepodleglosci/

Miejsce

Akademia Nauk Stosowanych
Mickiewicza 8
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 631 65 00

Inne

Odbiorcy
wszyscy