Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Wojniczu

24 sierpnia 2019 - 25 sierpnia 2019

Darmowy

Przez dwa dni 24  i 25 sierpnia w Wojniczu odbędzie się powiatowe święto chleba. Na wydarzenie zaprasza samorząd powiatu tarnowskiego i gminy Wojnicz.

W sobotę, 24 sierpnia o godzinie 15 rozpoczną się warsztaty kulinarne, występ Formacji Tanecznej FUNKY DOLLS, warsztaty rękodzieła ludowego. Około godziny 20 na scenie pojawi się  zespół ROMPAY, a potem gwiazda wieczoru  (Godz. 21.00 zespół  LACHERSI) . Po koncercie gwiazdy przewidziana jest zabawa taneczna – wystapi Zespół SWING. Uroczystości centralne powiatowego święta plonów zaplanowano na niedzielę – 25 sierpnia. W samo południe przy Kościele Parafialnym p.w. św. Wawrzyńca w Wojniczu zaplanowano przyjmowanie grup wieńcowych. Kwadrans po 12. odbędzie się przemarsz grup wieńcowych do Kościoła Parafialnego. Około 12.30 rozpocznie się natomiast  Uroczysta Msza Św. Dożynkowa, podczas której zostaną poświęcone wieńce oraz chleb upieczony z tegorocznego ziarna. Po nabożeństwie przemarsz grup wieńcowych i zespołów artystycznych do parku  miejskiego w Wojniczu. Według scenariusza w godzinach  13.45 – 14.15  zaplanowano Obrzęd Dożynkowy w wykonaniu Zespołu  Folklorystycznego „Echo Doliny”, przekazanie chleba przez gospodarzy dożynek  Staroście Tarnowskiemu i Burmistrzowi Wojnicza, poczęstunek chlebem  (Starosta Roman Łucarz i Burmistrz Tadeusz Bąk.)  Chwilę potem oficjalne wystąpienia  Burmistrza Wojnicza i Starosty Tarnowskiego. Przez jakieś dwie godziny (15.00 –  17.00 ) odbywał się będzie XXI Powiatowy Przegląd Wieńca Dożynkowego (kolejność prezentacji gmin alfabetyczna). Około godziny 17. scenę opanuje  formacja muzyczna THE POSTMAN. Na godzinę 18. zaplanowano rozstrzygnięcie Konkursu na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego 2018 roku, a w godzinach 19.00 – 19.30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XXI Powiatowego Przeglądu Wieńca Dożynkowego. Potem koncerty: Zespołu Łobuzy oraz występ  Gwiazdy Wieczoru, którym w tym roku jest  HALINA MLYNKOVA.

Jak mówi burmistrz Tadeusz Bąk podczas dożynek nie zabraknie licznych stoisk gastronomicznych, prezentacji dorobku rzemieślników, bogatej oferty dla dzieci i młodzieży. – Chcemy, by powiatowe święto chleba nie tylko było świętem rolników, ale całego powiatu, imprezą o charakterze integracyjnym. Zapraszam serdecznie  do Wojnicza – mówi burmistrz Tadeusz Bąk. Warto dodać, że starostami dożynek powiatowych są w tym roku Sabina i Grzegorz Nowakowie, rolnicy z Wojnicza, producenci borówki amerykańskiej.

Szczegóły

Start:
24 sierpnia 2019
Koniec:
25 sierpnia 2019
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1039263646271972/

Miejsce

Wojnicz
Wojnicz, małopolskie 33-830 Polska + Google Map

Inne

Odbiorcy
wszyscy