Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dożynki Gminy Tarnów z koncertami Bayer Full i Mateusza Ziółko

20 sierpnia 2022, 14:00 - 21:30

Już 20 sierpnia, w sobotę, na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów, czyli jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie.

Święto Plonów rozpoczniemy o godz. 14.00 polową Mszą Św., dziękując za pracę rolników i zebrane plony. Następnie – w nawiązaniu do tradycji przodków – Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy wykona obrzęd dożynkowy, a poszczególne sołectwa gminy Tarnów wezmą udział w Gminnym Konkursie Wieńca Dożynkowego. Tradycyjnie także – jedną z najważniejszych ról podczas Dożynek pełnią Starostowie, przedstawiciele rolników i przedsiębiorców. W tym roku tę zaszczytną funkcję objęli – Pan Stanisław Budzik z Radlnej oraz Pani Elżbieta Zięba z Tarnowca.

Podczas wydarzenia – podobnie jak w roku ubiegłym – odbędzie się także prezentacja miejscowości – każde sołectwo wraz ze swoimi przedstawicielami zaprosi do degustacji potraw, przygotowanych przez lokalne społeczności czy Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie darmowego poczęstunku od samorządu, uczestnicy Dożynek będą mieli okazję skosztować dziczyzny, bigosu z dzikiem, wiejskich wyrobów, wędlin czy ciast.

O godz. 18.00 największymi przebojami powita publiczność legenda disco polo – zespół Bayer Full. Następnie na scenie z koncertem coverów wystąpi Eliza Gąsiorowska, uczestniczka The Voice Kids. O godz. 20.00 ze zbylitowskiej sceny wybrzmią zaś radiowe hity, które zaśpiewa utalentowany Mateusz Ziółko.

Jednak paleta atrakcji jest znacznie dłuższa! Na uczestników czekać będzie loteria fantowa z cennymi nagrodami, lot balonem, park zabaw dla dzieci, wiele atrakcyjnych stoisk wystawienniczych z konkursami, kominiarz na szczęście, mała gastronomia i wiele, wiele innych rozrywek dla całych rodzin.

Szczegóły

Data:
20 sierpnia 2022
Czas:
14:00 - 21:30
Kategorie wydarzeń:
, ,
Strona internetowa:
http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/1385-dozynki-gminy-tarnow-3

Miejsce

Stadion ‘Dunajec” w Zbylitowskiej Górze
Tarnów, małopolskie 33-113 Polska + Google Map