Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Cinemarzenie” proponuje „Podejrzaną

19 marca 2023, 18:00 - 19:30

15,99zł

podejrzana

Kolejną propozycją Tarnowskiego Centrum Kultury, prezentowaną przez kino Marzenie w cyklu „Cinemarzenie” będzie południowokoreański film „Podejrzana”. Thriller w reżyserii Chan-wook Parka zobaczyć będzie można w niedzielę, 19 marca o godz. 18.

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy przebojowych „Oldboya” i „Służącej”, nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara. „Podejrzana” to myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki. Jej bohaterem jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się w głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym.

– On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła? „Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii – czytamy w opisie filmu

 

Szczegóły

Data:
19 marca 2023
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
15,99zł
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Cinemarzenie-proponuje-Podejrzana

Miejsce

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688 88 85
Strona internetowa:
http://www.tck.pl/artykuly-kino-marzenie,6,40,historia.html

Inne

Odbiorcy
młodzież, dorośli