Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

32. REGIONALNY KONKURS NA PISANKĘ LUDOWĄ I PLASTYKĘ OBRZĘDOWĄ ZWIĄZANĄ Z OKRESEM WIELKANOCY

27 marca 2023 - 1 kwietnia 2023

Darmowy

pisanki konkurs

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Muzeum Etnograficznym – Oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie uprzejmie informuje, że 32. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, odbędzie się w dniach od 27 marca do 1 kwietnia 2023 r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10.

Do udziału w powyższym wydarzeniu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych z powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego (grodzkiego i ziemskiego), nowosądeckiego, limanowskiego, którzy indywidualnie lub w kompozycji zbiorowej jako stoisko wielkanocne pragną zaprezentować swój niepowtarzalny kunszt ludowego zdobnictwa pisanek jak również wytworów wielkanocnej plastyki obrzędowej.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: b.rompala@mcksokol.pl do dnia 15 marca 2023 r., do godz. 15:00 czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura Konkursu, MCK SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne, ul. Urszulańska 16, I p. 33-100 Tarnów.

Organizatorzy zapewniają miejsca wystawiennicze, natomiast uczestnicy odpowiadają za przygotowanie i ekspozycję swoich prac. Komisja Konkursowa oceniać będzie tylko te pisanki tradycyjne i współczesne, których podstawą jest naturalne jajko.

Bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem Konkursu, w którym uzyskacie Państwo dokładne informacje dotyczące zasad uczestnictwa i przebiegu Konkursu.

 

Szczegóły

Start:
27 marca 2023
Koniec:
1 kwietnia 2023
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/32-regionalny-konkurs-na-pisanke-ludowa-i-plastyke-obrzedowa-zwiazana-z-okresem-wielkanocy/

Miejsce

Muzeum Etnograficzne
ul. Krakowska 10
Tarnów, małopolskie 33-100
+ Google Map
Telefon:
14 6220625
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
młodzież, dorośli