ENOTarnowskie

Region tarnowski rozwija enoturystykę

Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała grant (255 tys. zł) z Ministerstwa Sportu i Turystyki na projekt „Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza”. W ramach projektu zaplanowano szereg innowacyjnych działań związanych z sieciowaniem marek terytorialnych w oparciu o działające winnice i ich ofertę turystyczną. Projekt zakłada opracowanie koncepcji strategii dla nowej marki turystycznej Pogórza oraz szereg imprez i działań promocyjnych związanych z rozwojem Enoturystyki na jego terenie:

  • Międzynarodowy Festiwal Wina TuchoViniFest (Tuchów, pierwszy weekend sierpnia)
  • Kiermasze winiarskie w ramach wystawy producentów wina i winorośli (Pleśna, Ciężkowice w wakacje)
  • Pleśnieński Bachus (Pleśna, połowa lipca)
  • Dionizje w Tarnowie i regionie Pogórza (Tarnów i gminy ościenne w listopadzie)
  • Niedziele z winiarzami – cykl działań promocyjno – edukacyjnych przy Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach (od czerwca do września)
  • Sesja wykładowo-dyskusyjna (przykładowe tematy: Rola winiarskich produktów lokalnych w budowaniu wizerunku, Enoturystyka, Dobre praktyki.  (Ciężkowice)
  • Spotkania z winem w regionach południowej Polski (Tarnów, Wrocław, Rzeszów, Kielce, Rzuchowa)
  • szereg działań promocyjnych, m.in.: (spot reklamowy, konkurs na pamiątkę z regionu, publikacje i materiały drukowane, social media

Projekt ENOTarnowskie, został nominowany do “Certyfikatu Internautów 2019” w konkursie na “Najlepszy Produkt Turystyczny” Polskiej Organizacji Turystycznej. Latem 2019 roku, projekt przeszedł szczebel regionalny i zakwalifikował się do etapu krajowego. W listopadzie „Enotarnowskie” otrzymało tytuł „Najlepszy produkt turystyczny 2019 roku” jako jeden z 10 w całej Polsce!

Parterami TOT w projekcie, oprócz lokalnych winiarzy, są gminy i miasta: Tarnów, Pleśna, Ciężkowice i Tuchów.

 

Zapraszamy do Tarnowa i regionu tarnowskiego na ENOTarnowskie!

Szczegóły na:

www.enotarnowskie.pl

www.facebook.com/enotarnowskie

 

 

fot. Dariusz Sowiński