Październik

 

 

Data:11-27 października

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca “Scena Otwarta”

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce

IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA to największe przedsięwzięcie artystyczne instytucji, oraz jedyne w Małopolskie prezentujące wielkoobsadowe spektakle. Festiwal prezentuje spektakle uznanych choreografów z Polski i ze świata, popularyzuje różnorodne formy taneczne, oscylujące wokół teatrów tańca współczesnego. Jest festiwalem sztuki współczesnej, wpisującym się w nurt sztuk performatywnych, miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, a także platformą spotkań artystów z publicznością. Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń w tym: spektakle teatralne polskich i zagranicznych artystów, „Inkubator tańca” dla adeptów tańca współczesnego, którzy korzystają z uwag doświadczonych choreografów, konkurs choreograficzny skierowany do profesjonalistów i amatorów oraz wystawę poświęcona sztuce tańca.

Organizator:
Centrum Sztuki Mościce 
ul. Traugutta 1 
33 – 101 Tarnów
tel: +48 14 633 46 00
web: www.mck.tarnow.pl
e-mail: sekretariat@mck.tarnow.pl

 

 

Data: koniec października lub początek listopada

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

Miejsce: Piwnice TCK, Rynek 5

Cykliczna impreza Wojtka Klicha, podczas której wraz z zaproszonymi gośćmi muzycznie wspominają artystów, którzy odeszli.

Organizator:
Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
tel/fax: 14-6 888 888
web: www.tck.pl
e-mail: tck@tck.pl  

 

 

 

Data: każdy czwartek

Jazzowe czwartki

Miejsce: Restauracja “Bombay Music”, ul. Krakowska 11 a

Spotkania z publicznością mają miejsce w każdy czwartek, w jazzowym klubie muzycznym, gdzie  koncertują zarówno wysokiej klasy muzycy  z Polski i Europy jak i młodzież kształcąca się w Tarnowskich szkołach muzycznych. Przedsięwzięcie ma na celu  rozwój i edukację młodych  oraz stworzenie dobrych warunków obcowania ze sztuką i muzyką w kręgu tradycyjnych form jazzu. Jazzowe Czwartki mają już swoją historię, są cykliczną imprezą kontynuowaną od 2004 roku.          

Z każdym rokiem zwiększa się popularność klubu organizującego nieodpłatnie koncerty, a repertuar przygotowywany jest tak, by zachęcić szerokie grono zróżnicowanych wiekowo miłośników tego gatunku muzyki.

Organizator:
Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa
33-100 Tarnów ul. Krakowska 11a
tel: 602 49 49 51, 694 429 976