Marzec

 

Data: marzec

Wielkie urodziny Tarnowa

Miejsce, data oraz szczegóły wkrótce.

 

 

Data: 8 marca 2020

Dzień Kobiet w Teatrze. Spektakl “Śluby Panieńskie”

Miejsce: Tarnowski Teatr im. L. Solskiego 

Jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Śluby panieńskie” to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca.

Organizator:
Tarnowski Teatr im. L.Solskiego
ul. Mickiewicza 4, 33–100 Tarnów
tel/fax: 14 688 32 88
web: www.teatr.tarnow.pl
e-mail: sekretariat@teatr.tarnow.pl

 

 

Data: każdy czwartek miesiąca

Jazzowe czwartki

Miejsce: Restauracja “Bombay Music”, ul. Krakowska 11 a

Spotkania z publicznością mają miejsce w każdy czwartek, w jazzowym klubie muzycznym BombayMusic w Tarnowie ul.Krakowska 11a, gdzie koncertują zarówno wysokiej klasy muzycy z Polski i Europy jak i młodzież kształcąca się w tarnowskich szkołach muzycznych. Przedsięwzięcie ma na celu rozwój i edukację młodych oraz stworzenie dobrych warunków obcowania ze sztuką i muzyką w kręgu tradycyjnych form jazzu. Jazzowe Czwartki mają już swoją historię, są cykliczną imprezą kontynuowaną od 2004 roku. Z każdym rokiem zwiększa się popularność klubu organizującego nieodpłatnie koncerty, a repertuar przygotowywany jest tak, by zachęcić szerokie grono zróżnicowanych wiekowo miłośników tego gatunku muzyki, stąd nasz projekt ma na celu również popularyzację tradycyjnych form jazzu jak jazz nowoorleański, dixieland, revival, Chicago, Swingu z rozszerzaniem gatunku o jazz nowoczesny – fusion, mainstream. free funk, oraz blues. Otrzymane wsparcie finansowe pozwoli zapraszać do tarnowskiego klubu prawdziwe gwiazdy nie tylko polskiej sceny jazzowej.

 

Organizator: Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa
33-100 Tarnów ul. Krakowska 11a
tel: 602 49 49 51, 694 429 976
www.bombay.pl

 

 

Data: 30 marca-5 kwietnia 2020 r.

Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

Miejsce: Muzeum Etnograficzne

Finał konkursu poprzedzony wystawą prac konkursowych – Kiermasz Wielkanocny – na którym zaprezentowane są tradycyjne pisanki wykonane różnymi technikami, palmy wielkanocne i tradycyjnie przystrojone stoły. Konkurs swoim zasięgiem obejmuje region tarnowski i sądecki. Udział biorą osoby w różnym wieku. Do konkursu zgłasza się około 200 osób. Koszty organizacyjne i promocyjne ponosi główny organizator MCK Sokół w Nowym Sączu, Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Organizator:
Muzeum Okręgowe
Rynek 3, 33-100 Tarnów
tel. +48 14 6212149
tel. +48 14 6287250
fax. +48 14 6261585
web: www.muzeum.tarnow.pl
e-mail: rynek@muzeum.tarnow.pl