Luty

 

Data: 11 lutego – 3 marca

„Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Marzena Fiszczuk – „Tkanina”

Miejsce:  Siedziba, Rynek 3

Absolwentka WSP w Krakowie – Instytut Wychowania Plastycznego. Odbyła także studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa – Malarstwo i Rysunek na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 1992 roku jest nauczycielką tkaniny artystycznej i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną i rysunkiem satyrycznym.

Organizator:
Muzeum Okręgowe
Rynek 3, 33-100 Tarnów
 tel. +48 14 6212149
 tel. +48 14 6287250
 fax. +48 14 6261585
 web: www.muzeum.tarnow.pl
e-mail: rynek@muzeum.tarnow.pl

 

 

Data: 14 lutego

Walentynki z Solskim „Śluby Panieńskie” oraz “Bądź taka, nie bądź taka”

 Jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Śluby panieńskie” to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca. “Bądź taka, nie bądź taka” to spektakl muzyczny, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta. W spektaklu usłyszmy m. in.: “Stoję, stoję, czuję się świetnie”, “Bądź taka, nie bądź taka”, “Oddech szczura”, “Ta noc do innych jest niepodobna”, “Jesteśmy ze stali”, “Taczi, tacz”, “Nocny Patrol”, “Boskie Buenos”. 

Organizator:
 Tarnowski Teatr im. L.Solskiego
 ul. Mickiewicza 4, 33–100 Tarnów
 tel/fax: 14 688 32 88
 web: www.teatr.tarnow.pl
e-mail: sekretariat@teatr.tarnow.pl  

 

 

Data: 21 lutego

Jazzowe czwartki

Miejsce: Restauracja “Bombay Music”, ul. Krakowska 11 a

Spotkania z publicznością mają miejsce w prawie każdy czwartek, w jazzowym klubie muzycznym, gdzie koncertują zarówno wysokiej klasy muzycy z Polski i Europy jak i młodzież kształcąca się w Tarnowskich szkołach muzycznych. Przedsięwzięcie ma na celu rozwój i edukację młodych oraz stworzenie dobrych warunków obcowania ze sztuką i muzyką w kręgu tradycyjnych form jazzu. Jazzowe Czwartki mają już swoją historię, są cykliczną imprezą kontynuowaną od 2004 roku.

Z każdym rokiem zwiększa się popularność klubu organizującego nieodpłatnie koncerty, a repertuar przygotowywany jest tak, by zachęcić szerokie grono zróżnicowanych wiekowo miłośników tego gatunku muzyki.

Organizator:
Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa
33-100 Tarnów ul. Krakowska 11a
tel: 602 49 49 51, 694 429 976

www.bombay.pl