Listopad

 

Data: 11 listopada

Solski patriotycznie

Miejsce: Amfiteatr

Wspólne śpiewanie z aktorami pieśni niepodległościowych, patriotycznych i żołnierskich, przy akompaniamencie muzycznym, skupiające Tarnowian. 

Organizator:
Tarnowski Teatr im. L.Solskiego
ul. Mickiewicza 4, 33–100 Tarnów
tel/fax: 14 688 32 88
web: www.teatr.tarnow.pl
e-mail: sekretariat@teatr.tarnow.pl

 

Data: koniec października lub początek listopada

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

Miejsce: Piwnice TCK, Rynek 5

Cykliczna impreza Wojtka Klicha, podczas której wraz z zaproszonymi gośćmi muzycznie wspominają artystów, którzy odeszli.

Organizator:
Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
tel/fax: 14-6 888 888
web: www.tck.pl
e-mail: tck@tck.pl  

 

Data: 25 listopada do 8 grudnia

16. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza 

Miejsce: Centrum sztuki Mościce, BWA – Galeria Miejska w Tarnów, Dworzec PKP

Festiwal ArtFest powstał w 2003 r. a dziś jest ważnym wydarzeniem kulturalnym regionu. Jego ideą jest prezentowanie osobowości kultury, młodych, zdolnych artystów i konsekwentne łączenie różnych dziedzin sztuki. Konsekwencja w połączeniach muzyki, literatury, sztuk pięknych, teatru czy architektury wywodzi się z talentu i inspiracji artystów a trafiać ma na wrażliwość i ciekawość widzów. Pomysłodawca ArtFestu Bogusław Wojtowicz zaplanował to przedsięwzięcie w oparciu o niektóre założeniach legendarnego ugrupowania artystycznego Fluxus. Nazywał festiwal “świętem sztuki”, którego formuła przypominać miała jazzową improwizację, a więc efektownie łączyć rozmaite dziedziny sztuki, m.in. poprzez uczestnictwo artystów z rożnych kręgów kulturowych, mogących realizować swoje własne, niesztampowe projekty. Organizatorzy kontynuują te założenia tworząc sposobność do bezpośredniego kontaktu z ludźmi sztuki. Umożliwiają udział w wyjątkowych wystawach, spektaklach teatralnych, koncertach, wykładach, spotkaniach z artystami, happeningach, warsztatach, gwarantujących najwyższy poziom artystyczny.

Organizatorzy:
BWA Galeria Miejska w Tarnowie
Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1, 33-100 Tarnów
Tel/fax + 48 (14) 688 88 20-21
e-mail: biuro@gm.tarnow.pl
web: www.gm.tarnow.pl 

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, 
Tarnowskie Towarzystw Zachęty Sztuk Pięknych

 

 

 

Data: każdy czwartek

Jazzowe czwartki

Miejsce: Restauracja “Bombay Music”, ul. Krakowska 11 a

Spotkania z publicznością mają miejsce w każdy czwartek, w jazzowym klubie muzycznym, gdzie  koncertują zarówno wysokiej klasy muzycy  z Polski i Europy jak i młodzież kształcąca się w Tarnowskich szkołach muzycznych. Przedsięwzięcie ma na celu  rozwój i edukację młodych  oraz stworzenie dobrych warunków obcowania ze sztuką i muzyką w kręgu tradycyjnych form jazzu. Jazzowe Czwartki mają już swoją historię, są cykliczną imprezą kontynuowaną od 2004 roku.          

Z każdym rokiem zwiększa się popularność klubu organizującego nieodpłatnie koncerty, a repertuar przygotowywany jest tak, by zachęcić szerokie grono zróżnicowanych wiekowo miłośników tego gatunku muzyki.

Organizator:
Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa
33-100 Tarnów ul. Krakowska 11a
tel: 602 49 49 51, 694 429 976