Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Pochodzący z Tarnowa młody warszawski naukowiec związany ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego Ryszard Najman, który był gościem Pulsu Regionu, wylicza mocne i słabe strony miasta pod Górą św. Marcina.

Dobra informacja dla biegaczy, którzy w deszczowe i zimowe dni nie lubią trenować pod chmurką.

Czy wiesz, że kusza wałowa miotała strzały zwane bełtami o masie nawet 3 kg na dystans do 500 metrów? Dziesiątki militarnych ciekawostek można poznać na terenie Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Co najważniejsze – grodzisko wyposażono w militaria, pochodzące ze średniowiecza, jak i bardziej współczesnych czasów.

W gminie Pleśna przybywa atrakcji turystycznych. Jedną z nowości jest ścieżka przyrodnicza w Łowczówku, która wiedzie od budynku miejscowego Urzędu Gminy, fragmentem wzdłuż drogi powiatowej (w kierunku Lichwina), a następnie poprzez tereny leśne w kierunku cmentarza Legionistów nr 171. Ścieżka spełnia kilka funkcji.

Inwestycja powstała w ramach projektu pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów.

Już wkrótce zostanie otwarta dla rowerzystów, turystów i gości stanica turystyczna powstała w zaadoptowanym do tego celu zabytkowym spichlerzu należącym do kompleksu dworsko – parkowego w Brniu.

W kompleksie dworsko- parkowym w Strzelcach Wielkich (gm. Szczurowa) wybudowano szałas myśliwski oraz zagospodarowano jego otoczenie. Inwestycja ma na celu podniesienie atrakcyjności miejsca, w którym można podziwiać zabytkowy dworek.

Piknik historyczny, pokazy walk rycerskich, zwyczajów z czasów średniowiecza, ale także okresu późniejszego oraz możliwość zwiedzenia zamkowego wzgórza – to tylko kilka z wielu atrakcji, które zaplanowano w związku z oficjalnym oddaniem do użytku, po renowacji, Czchowskiego Grodziska. – Już dzisiaj zapraszam 18 i 19 maja do Czchowa. Nasze uroczystości połączone zostaną z Małopolskim Otwarciem Sezonu Turystycznego – tłumaczy naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Rozwój turystyki weekendowej, opartej na zasobach przyrodniczych oraz kulturowo – historycznych: taki kierunek gospodarczego boomu marzy się burmistrzowi Markowi Chudobie. I trudno się mu dziwić, wszak gmina ma ku temu odpowiedni potencjał i sporo podejmuje działań, by ten potencjał wzmocnić. Grodzisko i Wzgórze Zamkowe w Czchowie będą mocnym punktem na mapie turystycznej od nowego sezonu

Dzięki staraniom Tarnowskiego Centrum Informacji – przy merytorycznej pomocy Muzeum Okręgowego w Tarnowie i finansowym wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa – na wybranych budynkach w obrębie starego miasta oraz poza jego murami – pojawiły się tablice informujące pod względem historycznym i etymologicznym o nazwach tarnowskich ulic i placów.

Archiwalne