Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Znamy szczegóły nowej wystawy o dziejach Tarnowa, która powstanie w tarnowskim muzeum

Znamy szczegóły nowej wystawy o dziejach Tarnowa, która powstanie w tarnowskim muzeum

Wystawa zlokalizowana zostanie w odremontowanych budynkach tarnowskiego muzeum przy Rynku. Dzięki olbrzymim środkom z Unii Europejskiej - kamienice zostaną zamienione na nowoczesny oddział muzealny. Na trzech poziomach turyści będą mogli poznać historie miasta. Po wystawie oprowadzać ma... kataryniarz.

"Pokażemy np. faunę pleistoceńską, kości mamutów tu znajdowane, następnie okres epoki kamienia, fragmenty dziejów naszych archeologicznych. W planach jest nawet stworzenie piaskownicy, w której będzie można na chwilę pobawić się w archeologa i dokonać wykopaliska" - mówi Radiu Kraków Andrzej Szpunar, dyrektor tarnowskiego muzeum. 

Na wystawie pojawią się też hologramy. Muzeum przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont kamienic i dostosowanie ich do prezentacji wystawy. 

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/znamy-szczegoly-nowej-wystawy-o-dziejach-tarnowa-ktora-powstanie-w-tarnowskim-muzeum/

Archiwalne