Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Zapierające dech w piersiach widoki roztaczają się z dwóch nowych wież w Małopolsce.

Zapierające dech w piersiach widoki roztaczają się z dwóch nowych wież w Małopolsce.

Miłośnicy pięknych widoków na dniach zyskają dwa nowe miejsca w regionie, z których można będzie podziwiać panoramę całej okolicy, a nawet Tatr. Mowa o nowych wieżach widokowych, które stanęły w Dąbrówce Szczepanowskiej koło Pleśnej oraz w Iwkowej.

Konstrukcja w Dąbrówce Szczepanowskiej umiejscowiona została obok budynku byłej szkoły, na szczycie zwanym „Golgota” (395 m n.p.m.). Jest w całości wykonana z drewna, a nocą dodatkowo oświetlona dzięki zamontowanym na niej panelom słonecznym. Ma 16 metrów wysokości. Z tarasu widokowego można podziwiać od strony północnej panoramę Tarnowa, z pięknym widokiem na zakole Dunajca, natomiast z południowej panoramę Pogórza i Tatr.

Dwukrotnie więcej, bo aż 32 metry mierzy stalowo-drewniana konstrukcja, która powstała na wzniesieniu Szpilówka (516 m n.p.m.) w Iwkowej. Wieża widokowa została zlokalizowana w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby do niej dotrzeć, jednak piękne widoki w pełni wynagradzają trud i wysiłek włożony w wejście na jej szczyt.

- Wieża jest dwa razy wyższa od korony drzew - rozpościerają się z niej zapierające dech w piersiach widoki na całą panoramę Pogórza. Przy dobrej pogodzie można będzie z niej również podziwiać górskie szczyty Tatr - mówi Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Organizacja jest liderem projektu: Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego, w ramach którego, wspólnie z gminami, realizowanych jest wiele inicjatyw podnoszących ich walory turystyczne….

Cały artykuł: https://gazetakrakowska.pl/zapierajace-dech-w-piersiach-widoki-roztaczaja-sie-z-dwoch-nowych-wiez-w-malopolsce-zobacz-zdjecia/ar/13730094

Archiwalne