Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu ma być jeszcze piękniejsza

Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu ma być jeszcze piękniejsza

Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowuje się do modernizacji i przeniesienia w to miejsce dodatkowo Chaty Stefanii Łączyńskiej, która również znajduje się na terenie Zalipia.

– Dom będzie wymalowany w środku i na zewnątrz – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie. -Mamy już w zasobach muzeum pełne wyposażenie domu pani Stefanii Łączyńskiej, więc pójdziemy w kierunku odtworzenia tych pomieszczeń i malowideł, żeby uzyskać ten efekt autentyzmu. Jednocześnie zdejmiemy oryginalne części malowideł i przeniesiemy je do zagrody – zapowiada Andrzej Szpunar.

Remont ma się zakończyć początkiem grudnia 2018 roku.

Muzeum zaprasza także na wrześniowe atrakcje. 15 września w ratuszu spotkanie autorskie z Krystianem Janikiem, autorem kryminału ‚Pomsta’, a dwa dni później wystawa Wiesławy Stefańskiej ‚Malarstwo’ w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

23 września odbędą się kolejne spotkania w ramach cyklu ‚Galeria Jednego Obiektu’ a ostatni weekend września ruszy ogólnopolska akcja ’60+ kultura’ dla seniorów, którzy będą mogli bezpłatnie zwiedzać oddziały i filie muzeum w Tarnowie.

Więcej na: http://www.rdn.pl/kultura/zagroda-felicji-curylowej-zalipiu-byc-jeszcze-piekniejsza

Archiwalne