Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Wybitny wynalazca uhonorowany przystankiem w Tarnowie

Wybitny wynalazca uhonorowany przystankiem w Tarnowie

Genialny wynalazca, nazywany polskim Edisonem - Jan Szczepanik ma w Tarnowie swój przystanek autobusowy. Na taką nietypową formę upamiętnienia tej wyjątkowej postaci związanej z Tarnowem wpadli uczniowie szkoły jego imienia wspólnie z artystą plastykiem Jackiem Adamczykiem. Znaleźli sponsorów, przygotowali grafikę i zamienili zwykły przystanek w przystanek genialnego wynalazcy.

"Na tym przystanku możemy zobaczyć jego wynalazki" - mówią uczniowie szkoły. - "Możemy przeczytać jego krótki życiorys jako wynalazcy, dowiedzieć się co w ogóle wynalazł, a były to genialne rzeczy, o których Polacy nie wiedzą".

"Kiedy kilkadziesiąt lat temu nadawaliśmy szkolę imię, Jan Szczepanik był właściwie nieznanym prawie nikomu twórcą i wynalazcą" - stwierdza Magdalena Siedlik, dyrektorka Szkoły Sczepanika. - "Teraz zdecydowanie stan wiedzy tarnowian o jego dorobku zmienił się".

Przystanek Jana Szczepanika w Tarnowie znajduje się przy ulicy Mickiewicza. Uczniowie zapewniają o dumie z patrona, a pomysłodawca projektu przystanku - plastyk Jacek Adamczyk, ma już pomysły na to, jak zmieniać kolejne miejskie stacje autobusowe.

Więcej na: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/wybitny-wynalazca-uhonorowany-przystankiem-w-tarnowie/

Archiwalne