Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Wizytę w Tarnowie poleca Lonely Planet

Wizytę w Tarnowie poleca Lonely Planet

Zdaniem redaktorów prestiżowego przewodnika Lonely Planet, Tarnów jest jednym z tych miejsc na świecie, które w przyszłym roku warto odwiedzić.

Warto odwiedzić Tarnów - to zdanie redaktorów prestiżowego wydawnictwo Lonely Planet, którzy jak co roku przygotowali listę nieodkrytych miejsc, godnych polecenia turystom. Tarnów w gronie wyróżnionych znalazł się obok takich miast jak: Gdańsk, Kraków, Lublin, czy Toruń. "To co znalazło uznanie w oczach redaktorów Lonely Planet, to dobra relacja atrakcji turystycznych do ceny" - przyznaje dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, Marcin Pałach.

"Turysta zagraniczny dokładnie wie co chce zobaczyć. Jeśli już przyjechał do Polski, do dokładnie wie z jakimi kosztami musi się liczyć i doskonale sobie zdaje sprawie, że zarówno Kraków jak i Warszawa jest tak samo drogi jak Londyn czy Paryż, a mniejsze miasta takie jak Tarnów, będą o wiele tańsze" - dodaje Pałach.

Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęła stolica Estonii - Tallin. Na kolejnych pozycjach uplasowały się natomiast: hiszpańska wyspa Lanzarote oraz Arizona.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/wizyte-w-tarnowie-poleca-lonely-planet/

Archiwalne