Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Wieże i inne atrakcje regionu na wiosenne wycieczki.

Wieże i inne atrakcje regionu na wiosenne wycieczki.

Wiosna sprzyja wypadom za miasto, a w regionie doczekaliśmy się kilku całkiem nowych atrakcji dla turystów Pogórze zachwyca pięknymi widokami, które roztaczają się z licznych wzgórz. Teraz podziwianie niezwykłych panoram dostarcza jeszcze większych wrażeń, gdyż w wielu miejscach regionu powstały wieże i tarasy widokowe.

Nowe konstrukcje, które stanęły w Dąbrówce Szczepanowskiej oraz w Iwkowej, udostępniono turystom na przełomie grudnia i stycznia. Od chwili otwarcia biją prawdziwe rekordy popularności. Dołączyły do wież widokowych, które wcześniej pojawiły się w Jodłówce Tuchowskiej na Brzance, w Bruśniku koło Ciężkowic oraz w Głobikowej między Pilznem a Dębicą. Niesamowite widoki rozpościerają się również z tarasu widokowego na Kokoczu k. Lubczy i z krzyża wieńczącego szczyt Liwocza. Tegorocznym hitem turystycznym w regionie będzie z pewnością wzgórze zamkowe w Czchowie,

które w ciekawy sposób zagospodarowano. Powstała tam również platforma widokowa, z której można podziwiać panoramę Doliny Dunajca.

Gazeta Krakowska, nr 75 (21 594), 29.03.2019, str. 8, www.gk.pl

Archiwalne