Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadza od soboty 23 czerwca zmiany w tarnowskiej komunikacji miejskiej. Wzorem lat ubiegłych uruchomiona zostanie linia nocna „N”. Zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów nr 9 i 222, a na kilku innych liniach komunikacji miejskiej nie będą obsługiwane kursy oznaczone „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Linia nocna „N” kursować będzie w noce po każdym wakacyjnym piątku, sobocie i niedzieli oraz dodatkowo w noc po 15 sierpnia. We wszystkie te dni, autobusy odjeżdżać będą z początkowego przystanku przy ul. Mickiewicza – Poczta o godz. 0.45 i 1.45. W noce po piątkach i sobotach uruchomiony będzie dodatkowy kurs o godz. 2.45. Nocna linia zacznie kursować w nocy z 22 na 23 czerwca, po raz ostatni będzie natomiast można z niej skorzystać w nocy z 2 na 3 września.

Trasa nocnego autobusu: ul. Mickiewicza, al. Solidarności, ul. Krasińskiego, ul. Krakowska, ul. Czerwona, ul. Czerwonych Klonów, Mościce-plac, ul. Kwiatkowskiego, ul. Mościckiego, ul. Pułaskiego, ul. Krakowska, ul. Bema, ul. Bernardyńska, ul. Szeroka, ul. Lwowska, ul. Starodąbrowska, ul. Słoneczna, al. Jana Pawła II, ul. Błonie, ul. Nowodąbrowska, ul. 16. Pułku Piechoty, os. Jasna II, ul. Wojska Polskiego, ul. Słoneczna, al. Matki Bożej Fatimskiej, ul. Mickiewicza.

 

W przypadku linii nr 9, na okres wakacji nastąpi nieznaczne ograniczenie liczby wykonywanych kursów. W rozkładzie jazdy autobusu nr 222, zgodnie z sugestiami pasażerów, pierwszy kurs w dni robocze wykonywany będzie natomiast o piętnaście minut wcześniej.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Wakacyjne-zmiany-w-komunikacji-miejskiej2

 

 

W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia, w dni robocze na liniach nr 5, 6, 14, 33, 206, 208, 210, 224, 225 i 239 nie będą ponadto obsługiwane kursy oznaczone „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Archiwalne