Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / W czwartek otwarcie autostrady A4 Kraków - Tarnów

W czwartek otwarcie autostrady A4 Kraków - Tarnów

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał pozwolenie na warunkowe użytkowanie autostrady z Szarowa do Tarnowa. Pierwsze samochody powinny pojechać 57- kilometrowym odcinkiem nowej drogi w czwartek w południe.

Na jutro rano drogowcy wspólnie z policjantami zaplanowali ostatni przejazd po autostradzie przed otwarciem. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, ruch zostanie puszczony w czwartek około godziny 12.00.

Drogowcy podkreślają, że autostrada na razie będzie tylko przejezdna, a nie gotowa. Na odcinku od Bochni do podtarnowskich Wierzchosławic ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdą ze stron. Na drugiej nitce wciąż będą trwały prace.

Do otwarcia nowej autostrady z Krakowa do Tarnowa przygotowuje się także policja.
- W ramach Wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie utworzona zostanie specjalna jednostka policji tzw. policja autostradowa - mówi Zbigniew Ostrowski komendant tarnowskiej policji.
-To będzie niezależna komórka, której zadania będą realizowane głównie na autostradzie, od Szarowa do granic województwa- wyjaśnia komendant. Jednostka zostanie wyposażona w dobre samochody.
Nową autostradą na razie nie pojadą ciężarówki powyżej 12 ton. Ograniczenie to nie będzie jednak dotyczyły autobusów.
Kierowcy będą mogli zjechać z autostrady w Bochni, Brzesku, Wierzchosławicach i Tarnowie. Tylko Tarnów ma jednak łącznik z autostradą z prawdziwego zdarzenia. Na pozostałych prowizorycznych zjazdach w Bochni i Brzesku wprowadzono ograniczenie dla samochodów do 10 ton. W Brzesku zastanawiano się nawet czy przez stan ulicy Leśnej, nie wprowadzić także ograniczenia dla autobusów. Utrudnienia czekają też na kierowców, którzy zjadą z autostrady w Wierzchosławicach. Starosta tarnowski chce na moście w Ostrowie, prowadzącym od węzła do Mościc, wprowadzić ruch wahadłowy.

 

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/AWRA-92FE48

Archiwalne