Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / W Tarnowie będą kręcić film

W Tarnowie będą kręcić film

Na dwa dni do Tarnowa zawita ekipa filmowa Studia Rewers. Wszystko to za sprawą zdjęć do produkcji „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę”, które będą kręcone 4 i 5 września. W postać Tadeusza Kantora wcieli się Borys Szyc. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak.

Obraz powstaje z okazji Roku Tadeusza Kantora ogłoszonego przez UNESCO w 2015 r., a w filmie zobaczymy także m.in. Paulinę Puślednik, Agnieszkę Podsiadlik, Klarę Bielawkę, Mariusza Benoit, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik czy Jana Frycza.

Film będzie opowieścią nie tylko o twórczości Kantora, ale też o jego życiu: od dzieciństwa w Wielopolu Skrzyńskim, przez naukę w gimnazjum w Tarnowie, studia na krakowskiej ASP i działalność w kręgu krakowskiej awangardy, po sukcesy międzynarodowe. Zdjęcia poza Tarnowem, kręcone będą również w Krakowie, Tykocinie, Bojańczycach, Florencji, Paryżu i Nowym Jorku. Premiera filmu planowana jest na kwiecień 2016 r.

Z uwagi na konieczności rozlokowania planu filmowego oraz zaplecza techniczno-socjalnego mieszkańcy Tarnowa mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. W obszarze ul. Reja oraz ul. Sportowej zostanie wprowadzony zakaz parkowania po obu stronach ulicy. W rejonie ul. Żydowskiej i ul. Piłsudskiego konieczne będzie czasowe wstrzymanie ruchu. Miejsca, gdzie wystąpią utrudnienia zostaną zabezpieczone i obsługiwane przez ekipę filmową oraz Straż Miejską.

Tadeusz Kantor (ur. 1915, zm. 1990) - twórca awangardowy, malarz, rysownik, teoretyk sztuki, scenograf  i reżyser, autor happeningów, wybitny reformator teatru XX wieku, jedna z najważniejszych postaci życia artystycznego w Polsce, założyciel Teatru Cricot 2 w Krakowie. Tadeusz Kantor był związany z Tarnowem, gdzie mieszkał przez trzynaście lat. W latach 1925-1933 pobierał nauki w ówczesnym tarnowskim gimnazjum im. Kazimierza Brodzińskiego.

 

Więcej: http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/W-Tarnowie-beda-krecic-film

Archiwalne