Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / W Siemiechowie wyciągi czekają już na narciarzy.

W Siemiechowie wyciągi czekają już na narciarzy.

Amatorzy narciarstwa z Tarnowa i okolic mogą już szusować na zboczu Jurasówki i w Laskowej-Kamionnej. W pozostałych stacjach czekają na... zimę.

Jurasówka jako pierwsza w regionie uruchomiła już swoje wyciągi dla miłośników nart i snowboardu. Na razie dostępne są dla nich dwie trasy: trudna - o długości 350 metrów i łatwa - 120-metrowa, przeznaczona w głównej mierze dla najmłodszych oraz osób zaczynających dopiero swoją przygodę z białym szaleństwem. Pokrywa śnieżna na nich wynosi około pół metra. 

- W tym momencie w dalszym ciągu intensywnie naśnieżamy stok, aby jeszcze w tym tygodniu otworzyć również najdłuższą, bo liczącą 600 metrów trasę średnią, tak zwaną „dwójkę” - mówi Karolina Pabian ze Stacji Narciarskiej Jurasówka w Siemiechowie. 

Na stoku pojawili się już pierwsi, zwabieni późnym rozpoczęciem sezonu narciarze, ale na razie jest ich niewielu. - Spodziewamy się, że nasilony ruch zacznie się w drugi dzień świąt. W przyszłym tygodniu, kiedy dzieci mają ferie, chętnych do skorzystania z naszej oferty będzie zdecydowanie więcej - przyznaje Karolina Pabian. 

Ceny za przejazdy, wypożyczenia nart oraz w gastronomii są na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku. 

Naśnieżanie rozpoczęli też właściciele stacji narciarskich w Lubince i Jastrzębi, ale mogą nie zdążyć z otwarciem przed świętami, bo meteorolodzy prognozują lekkie ocieplenie. - Zima zrobiła nam na złość i spóźnia się czwarty sezon z rzędu. Odbiory techniczne mamy, czekamy tylko na śnieg i ujemne temperatury. Panujące obecnie powodują, że to, co naśnieżymy nocą, topnieje w ciągu dnia - mówi Kazimierz Partyka z Lubinki. 

Od weekendu na nartach pojeździć można za to w Laskowej-Kamionnej na granicy powiatów bocheńskiego i limanowskiego. 

Ile to kosztuje? 
Wyciąg na Jurasówce jest czynny w godz. 9-21, a w niedziele od 9 do 20. Za jeden przejazd na dużym wyciągu zapłacimy w dni powszednie: 2,5 zł (duży wyciąg) oraz 1,5 zł (mały wyciąg). W weekendy i święta ceny o 50 grwyższe. Karnety dwugodzinne kosztują odpowiednio 20 i 25 zł. Wypożyczenie kompletu (narty, buty, kije) do trzech godzin kosztuje20 zł, a 50 minut nauki jazdy na nartach to wydatek 50 zł.

Więcej na:http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/w-siemiechowie-wyciagi-czekaja-juz-na-narciarzy,3957298,artgal,t,id,tm.html 

Archiwalne