Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / W Radłowie padł nowy, nieoficjalny rekord Polski w zawodach triathlonowych

W Radłowie padł nowy, nieoficjalny rekord Polski w zawodach triathlonowych

Najpierw pływanie, później jazda na rowerze - a na koniec bieganie. W podtarnowskim Radłowie rozegrano pierwsze w regionie zawody triathlonowe. Wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Impreza przypadła do gustu mieszkańcom i kibicom, którzy zjawili się nad zalewem w Radłowie.

Startujący na krótszym dystansie 1/8 mieli do pokonania 475 metrów wpław, 22,5 km na rowerze oraz 5,3 km biegiem. Najlepszy z zawodników Mariusz Bartek z Częstochowy pokonał trasę w  godzinę i 7 minut. Najlepsza wśród pań Alicja Ulatowska z Pawłowic stawiła się na mecie 3 minuty później.

Natomiast na dystansie 1/4 padł nowy rekord Polski. Tomasz Brembor z AZS  AWF Katowice pokonał trasę w  godzinę i 52 minut - to czas  lepszy od dotychczasowego rekordu o 3 minuty. Impreza nie była jednak zaliczana do ogólnopolskiej klasyfikacji dlatego można mówić jedynie o nieoficjalnym rekordzie. Zawodnicy na tym dystansie mieli do pokonania 950 metrów w wodzie, 45 kilometrów na rowerze, a na zakończenie 10,5 kilometrów biegu. Najlepsza wśród pań Anna Piorun na pokonanie takiej trasy potrzebowała 2 godziny i 11 minut.

 

Więcej: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-radlowie-padl-nowy-rekord-polski-w-zawodach-triathlonowych/

Archiwalne