Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowskie cheerleaders zdobyły medale.

Tarnowskie cheerleaders zdobyły medale.

Formacje cheerleaders ze Studia Tańca "Honorata" zdobyły 7 medali na Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Jezierzycach koło Słupska. Zawody były także eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Europy.

W marcowy weekend (24-25 marca) odbyły się XV Mistrzostwa Polski Cheerleaders - Eliminacje do Mistrzostw Europy 2012. Był to najważniejszy turniej w Polsce, w którym uczestniczyło 55 zespołów i 40 duetów rywalizujących w dywizjach pom, cheer i cheer dance.

Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski wzięły udział grupy Stunt iMixed Cheer wykonujące elementy akrobatyczne. Nowością była rywalizacja w kategorii duetów pom i cheer dance. Zmagania uczestników oceniała międzynarodowa komisja sędziowska.

Zespoły ze Studia Tańca "Honorata" po raz kolejny zajęły miejsca na podium. Przywiozły 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal oraz uzyskały nominacje na Mistrzostwa Europy we włoskim Riccione.

Największy sukces odniósł zespół "Blask" startujący w kategorii Junior Młodszy. Zdobył złoty medal oraz nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu, a dwa duety z tej grupy zajęły I i II miejsce.

Pozostałe wyniki to srebrny medal dla formacji "Power Girls" oraz złoty dla duetu z tego zespołu. Grupa"Labirynt" zdobyła brązowy medal w kategorii Senior oraz srebro w duetach.

- Mistrzostwa Polski dostarczyły tancerkom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Tarnowskie dziewczyny pamiętały również o promocji naszego miasta nosząc koszulki oraz banery z leliwą. Liczne dowody uznania od sędziów, trenerów i zgromadzonej publiczności przyniosły dużo radości oraz dały energię do dalszej rywalizacji - mówi Honorata Włoch-Kowalczyk, trenerka zespołu Studio Tańca "Honorata".

 

http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=12457

Archiwalne