Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowskie MPK zadebiutowało na platformie Google Maps.

Tarnowskie MPK zadebiutowało na platformie Google Maps.

To swego rodzaju wirtualny rozkład jazdy miejskich autobusów. Tarnowskie MPK wprowadziło właśnie swój system komunikacji na platformę Google Maps. Dzięki temu, każdy może sprawdzić jaką optymalnie wybrać linie autobusową, by przemieścić się z jednej części miasta do drugiej.

Wydaje się, że z tej usługi najbardziej zadowoleni będą turyści odwiedzający Tarnów. Od kilku dni, bez szczegółowej wiedzy na temat linii autobusowych w Tarnowie, otrzymają kompletną informację jak dotrzeć we wskazane miejsce i gdzie znajduje się najbliższy przystanek.

- To przełomowe rozwiązanie wyróżniające Tarnów. Jesteśmy jedyną taką firmą w Polsce i jedną z kilku w Europie - podkreśla Jerzy Wiatr, prezes tarnowskiego MPK.

Cały pomysł prezentacji tarnowskiego rozkładu jazdy w Google Maps oparty jest na nadajnikach GPS zamontowanych w każdym pojeździe MPK. Dzięki temu pasażer ma dostęp to dokładnych i realnych czasów odjazdu autobusu w przystanku. 

System jest dostępny bezpłatnie, zarówno dla użytkowników komputerów jak i telefonów komórkowych.

Więcej na: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnowskie-mpk-zadebiutowalo-na-platformie-google-maps/

Archiwalne