Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowscy Mototuryści na podium Mistrzostw Polski

Tarnowscy Mototuryści na podium Mistrzostw Polski

W dniach 30 - 31 sierpnia 2013 r. w Turawie koło Opola odbył się Rajd Samochodowy „Karlik 2013” zorganizowany przez Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów. W ramach imprezy rozegrano V i VI rundę Turystyczno Nawigacyjnych Mistrzostw Polski. TTSK K-Team Tarnów reprezentowało na zawodach 5 załóg.

Na trasie typowo nawigacyjnej rywalizowali Cezary Banaszyński pilotowany przez Monikę Jaworską -VW Polo, natomiast na trasie turystycznej Mateusz Król i debiutujący na TNMP Bartek Kuik jadący Oplem Corsą. Kolejne załogi to: Bartek Pabjan z Patrycją Hoszwą - Opel Omega i Rafał Kiwior z Karoliną Mochylską - Subaru Impreza oraz Kamil Turek z Jarkiem Wawrzkiewiczem - Suzuki Swift.
Tradycyjnie wyniki rundy nocnej opublikowano jeszcze przed kolejną rundą. Radość Tarnowian była wielka, gdyż w pierwszej szóstce były trzy tarnowskie załogi, co było dobrym prognostykiem do dalszej rywalizacji. Runda dzienna rozpoczynała się próbą sprawności, lecz dla Bartka i Patrycji początek dnia okazał się pechowy, gdyż na dojeździe do próby złapali „kapcia”. Jednak wspólnymi siłami udało się usunąć usterkę i spokojnie mogli walczyć o dobry wynik.
Odcinki dały zawodnikom możliwość podziwiania uroków ziemi opolskiej, jej zabytki i ciekawe miejsca. Na sam koniec organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcje turystyczną, czym była możliwość zwiedzania Parku Dinozaurów w Krasiejowie, co niewątpliwie było świetną formą relaksu po wymagających trasach, a i czas w oczekiwaniu na wyniki nie ciągnął się tak bardzo.

Lokaty jakie zajęły załogi TTSK K-Team Tarnów w klasyfikacji turystycznej przedstawiają się następująco:

3 miejsce – Rafał Kiwior – Karolina Mochylska,
5 miejsce – Bartek Pabjan – Patrycja Hoszwa,
6 miejsce – Kamil Turek – Jarek Wawrzkiewicz oraz I miejsce w klasyfikacji załóg niepełnosprawnych,
11 miejsce - Mateusz Król – Bartek Kuik.

W klasyfikacji nawigacyjnej Czarek Banaszyński i Monika Jaworska zajęli 12 miejsce.
W klasyfikacji drużynowej TTSK K-Team Tarnów zajął drugie miejsce, ustępując tylko pola drużynie z Automobilklubu Wielkopolskiego.

Więcej szczegółów o pasji rajdowej na portalu Motoleliwita.

 

Tarnów.naszemiasto.pl, 05-09-2013, http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/1987708,tarnowscy-mototurysci-na-podium-mistrzostw-polski,id,t.html#1e09611f2f7ff85e,1,3,6

Archiwalne