Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowianie będą świętować wolność już w ten weekend

Tarnowianie będą świętować wolność już w ten weekend

Ten rok jest wyjątkowy z wielu względów, jednak jeden jest szczególny – wszyscy świętujemy 100-lecie odzyskanie niepodległości! Dlatego przez całe lato w naszym regionie odbywają się Małopolskie Pikniki Wolności, podczas których nie brakuje okazji do wspominania wydarzeń i bohaterów sprzed lat. Najbliższy już w niedzielę, 5 sierpnia, w Tarnowie.

Małopolskie Pikniki Wolności organizowane przez samorząd województwa w ramach tegorocznego 100-lecia odzyskania niepodległości odbywają się we wszystkich zakątkach regionu. W ich trakcie mieszkańcy mogą dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego zdrowy i aktywny tryb życia to także przejaw patriotyzmu, jak właściwie pomagać osobom potrzebującym czy też dlaczego warto zaangażować się w realizację własnych pomysłów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W tym roku w całej Małopolsce radośnie świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, ale też zastanawiamy się, co robić, aby Małopolanie byli jeszcze bardziej zaangażowani na rzecz swojej małej ojczyzny

– mówi wicemarszałek Stanisław Sorys i zachęca do udziału w najbliższym Małopolskim Pikniku Wolności, które odbędzie się już 5 sierpnia w Tarnowie na błoniach przy ul. Romanowicza.

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 11.00, nie zabraknie spotkań z pasjonatami Małopolski i jej historii, a także możliwości wykazania się artystycznymi umiejętnościami. Będzie można też wziąć udział w wielkoformatowej grze „Trójpłatomania”, która na pewno zainteresuje wszystkich miłośników lotnictwa. 

Warto przypomnieć, że niedzielne wydarzenie odbywa się równolegle z wielkim rowerowym świętem Małopolska TOUR. 

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/bez-kategorii/tarnowianie-beda-swietowac-wolnosc-juz-w-ten-weekend

Archiwalne