Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów świętuje już 689. urodziny! Z tej okazji na mieszkańców czeka wiele atrakcji.

Tarnów świętuje już 689. urodziny! Z tej okazji na mieszkańców czeka wiele atrakcji.

Całe wydarzenie będzie nawiązywać do czasów średniowiecza – mówi Łukasz Polak ze Stowarzyszenia „Po prostu razem”, organizator wydarzenia

– Wydarzenie ma na celu przypomnienie mieszkańcom Tarnowa o tych szczytnych czasach, kiedy byliśmy bardzo ważnym miastem na terenie Królestwa Polskiego. Potężni dygnitarze mieszkali w Tarnowie i chcemy to wszystko przypominać. Miasto naprawdę ma się czym poszczycić, mamy przepiękną starówkę. W tym roku dzięki temu, że mamy dofinansowanie z Urzędu Miasta możemy zorganizować tę uroczystość na większą skalę, żebyśmy mogli czerpać z tych doświadczeń.

 Rycerskie urodziny Tarnowa potrwają 3 dni. Kulminacyjny punkt obchodów będzie w niedzielę, zachęca Krzysztof Chuderski – współorganizator.

– Niedziela to będzie kulminacyjny punkt tych urodzin. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Każdy mieszkaniec Tarnowa będzie mógł wziąć do ręki autentyczny miecz z epoki. Mamy przygotowane zabawy dla najmłodszych. Każde dziecko będzie mogło zrobić własnoręcznie tarczę i szablę. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w fechtunku. Chcemy, żeby to wydarzenie było bardzo rodzinne. To jest dla nas najważniejsze.

więcej na: http://www.rdn.pl/news/tarnow-swietuje-juz-689-urodziny-tej-okazji-mieszkancow-czeka-atrakcji 

Archiwalne