Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów świętuje 95. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Tarnów świętuje 95. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Tarnów – Pierwsze Niepodległe jest już odświętnie udekorowany. To zapalony znicz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, warta honorowa tarnowskich harcerzy, odświętne flagi państwowe i uroczysta, wspólna sesja Rady Miasta i Rady Powiatu w Ratuszu. Sesja już w środę, 30 października, w samo południe. Będzie jej towarzyszyć m.in. wręczenie nagród za najlepsze prace dyplomowe w konkursie im. Tadeusza Tertila oraz odznaczeń państwowych.

W tym roku w ramach konkursu kapituła postanowiła przyznać trzy nagrody i trzy wyróżnienia, w sumie na kwotę 10 tys. zł. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy oprócz nagrody pieniężnej odbiorą statuetkę, czek oraz dyplom, a ich prace zostaną opublikowane na stronach internetowych Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej i Rady Powiatu nawiązywać ma do wydarzenia z 30 października 1918 roku. Ówczesny burmistrz Tarnowa, Tadeusz Tertil, zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta, na której podjęto uchwałę, oddającą Miasto do dyspozycji Państwu Polskiemu. W ten sposób Tarnów stał się Pierwszym Niepodległym po I wojnie światowej.

Udekorowanie Tarnowa flagami będzie trwało aż do 11 listopada.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Tarnow-swietuje-95.-Rocznice-Odzyskania-Niepodleglosci

 

 

 

Archiwalne