Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów: Nie ma już wolnych miejsc w hotelach na Światowe Dni Młodzieży

Tarnów: Nie ma już wolnych miejsc w hotelach na Światowe Dni Młodzieży

Z dwuipółletnim wyprzedzeniem zniknęły już miejsca w tarnowskich hotelach  na Światowe Dni Młodzieży. Można jeszcze znaleźć tylko sporadycznie pojedyncze. Najbardziej oblegane:  Bristol,  Cristal Park czy Tarnovia mają już zagraniczne rezerwacje od ponad roku.  Opanowali je głównie Amerykanie, Włosi i Hiszpanie.

Nigdy nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji, przyznaje właściciel Hotelu Bristol, Tadeusz Nosek. Jak mówi, gości zagranicznych przyciągnęła do Tarnowa autostrada, którą szybko będą mogli przedostać się do Krakowa. Ze starą czwórką nie byłoby tego, dodaje.

Wszystkie nasze pokoje zarezerwowali goście z drugiej półkuli. Będzie to młodzież i chcą w cenach przyjaznych sprawę załatwić. Z pewnością wielu hotelarzy wykorzysta sytuację i będą – jak to zwykle bywa –  windować ceny, ale myślę, że  w Tarnowie nie. My jesteśmy już po negocjacjach.

Marta Gałuszka z Hotelu Tarnovia dodaje, że miejsc nie ma już od wiosny zeszłego roku.

Pokoje są zarezerwowane już wszystkie i najwięcej z dostawkami. Jesienią podpisaliśmy kontrakty. Ceny są zbliżone do obowiązujących w tym roku, tak, by zadowolić obie strony. Te osoby tutaj śpią, jedzą i mają też  wynajęte sale konferencyjne na różne spotkania i skupienia. 

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce już po raz drugi. Potrwają od 26 do 31 lipca 2016. Miejscem głównych uroczystości będą krakowskie Błonia, Park Jordana czy stadiony piłkarskie Cracovii i Wisły. Przypomnijmy, pierwsze Światowe Dni  były w Częstochowie 24 lata temu.

Więcej na: http://rdn.pl/?p=14770

Archiwalne